Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Komisija nāk klajā ar pavasara ekonomikas prognozi

Eiropas Komisija nāk klajā ar pavasara ekonomikas prognozi. Gan pasaules, gan ES ekonomikai koronavīrusa pandēmija ir liels trieciens ar ļoti smagām sociālekonomiskām sekām. Neraugoties uz ātro un visaptverošo politisko reakciju gan ES, gan valstu līmenī, ES ekonomika šogad piedzīvos vēsturisku recesiju.

Saskaņā ar 2020. gada pavasara ekonomikas prognozi eirozonas ekonomikai 2020. gadā paredzēts rekordliels samazinājums par 7¾%un 2021. gadā tā pieaugs par 6¼%. Tiek prognozēts, ka ES ekonomika 2020. gadā samazināsies par 7½% un 2021. gadā pieaugs par aptuveni 6 %. Izaugsmes prognozes ES un eirozonai ir koriģētas lejup par aptuveni deviņiem procentpunktiem, salīdzinot ar 2019. gada rudens ekonomikas prognozi.

Valdis Dombrovskis, Eiropas Komisijas Priekšsēdētājas izpildvietnieks, atbildīgs par ekonomiku un finanšu tirgiem: „Atbilstoši Eiropas Komisijas (EK) pavasara ekonomikas prognozei, Latvijas ekonomika 2020. gadā saruks par 7.0% (salīdzinājumam, Lietuvā 7.9% un Igaunijā 6.9%), kas ir mazāk nekā prognozējamais ekonomikas kritums ES kopumā - 7.4%. Taču ar šo prognozi ir saistīta ievērojama nenoteiktība, jo tā veikta, pieņemot, ka COVID-19 pandēmijas ierobežojošie pasākumi būs koncentrēti gada pirmajā pusē un, tos pakāpeniski atvieglojot, ekonomika sāks atgūties jau gada otrajā pusē.

Paredzams, ka Latvijas ekonomiku galvenokārt ietekmēs investīciju un eksporta kritums, ko izraisa ar vīrusa izplatību saistītie ierobežojumi un nenoteiktība, kā arī salīdzinoši augstais eksporta īpatsvars ekonomikā. Relatīvi piesardzīgie vīrusa ierobežošanas pasākumi Latvijā nozīmē, ka mājsaimniecību patēriņš Latvijā būs noturīgāks nekā citās valstīs. Tiek prognozēts, ka ekonomikas kritumam šogad sekos samērā strauja atgūšanās nākošgad - Latvijā ekonomikas pieaugums tiek prognozēts 6.4% apmērā, bet ES kopumā - 6.1%.

Nodokļu ieņēmumu krituma un valsts atbalsta pasākumu dēļ Latvijas budžeta deficīts 2020. gadā pieaugs līdz 7.3% no IKP, bet ES valstu vidējais budžeta deficīts sasniegs 8.3% no IKP.”

Vairāk informācijas klāt pievienotajā saitē https://ej.uz/tozq

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.