Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Valsts Kultūrkapitāla fondā apstiprināts Alūksnes pilsētas bibliotēkas projekts

     
Valsts Kultūrkapitāla fonds Literatūras nozares projektu konkursā apstiprinājis un piešķīris finansējumu Alūksnes pilsētas bibliotēkas projektam „Galvenajā lomā- rakstnieks”.

 

Realizējot iecerēto projektu, vēlamies lasītājiem parādīt latviešu literatūras saturisko daudzveidību, izcelt grāmatu autorus, kuru grāmatas stāsta par Latvijā nozīmīgām personībām, kultūras procesiem, vērtībām. Autori, kurus alūksniešiem būs iespēja sastapt klātienē, pēc profesijas nav rakstnieki, bet devuši nozīmīgu ieguldījumu latviešu grāmatniecībā un sabiedrības izglītošanā un tie ir- muzikoloģe, žurnāliste Daiga Mazvērsīte, žurnālists, grāmatu autors Armands Puče, pasaules apceļotājs Pēteris Strubergs, pedagoģe, vairāk nekā 20 kultūrvēsturisku, biogrāfisku un dzimtas romānu autore Inguna Bauere, literatūrzinātniece, valodniece, profesore Janīna Kursīte-Pakule.

Uz tikšanos ar lasītājiem esam ieplānojuši uzaicināt muzikoloģi, žurnālisti Daigu Mazvērsīti, kuras pūrā vairākas grāmatas par mums visiem zināmām personībām mūzikā- Mārtiņu Freimani, Uldi Stabulnieku, Elgu Īgenbergu, Jāni Zāberu, Raimondu Paulu u.c., grāmatas par vokālo grupu „Dzeguzīte” un „Jumpravu”, viņa ir redaktore un līdzautore vairākām nozīmīgām grāmatām („Latviešu skaņuplašu vēsture ” u.c.).

Lasītājus vēlamies iepazīstināt arī ar žurnālistu, grāmatu autoru Armandu Puči. Viņš, pirmkārt, lasītājiem pazīstams kā autors, kurš sarakstījis grāmatas par leģendārām personībām mūsu sportā- par hokejistiem Sandi Ozoliņu, Artūru Irbi, Helmutu Balderi, Kārli Skrastiņu, basketbolistiem Kasparu Kambalu un Kristapu Porziņģi. Pēdējos gados Armands Puče lasītājiem piedāvā arī daiļliteratūras darbus.

Ar aizraujošiem ceļojumu aprakstiem lasītājus vienmēr ir ieinteresējis pasaules apceļotājs Pēteris Strubergs, kurš savas ceļotāja piezīmes ir apkopojis jau astoņās grāmatās. Lasot autora tik krāsainās ceļojumu piezīmes, lasītājam dota iespēja neklātienē apceļot visus pasaules kontinentus, papildināt zināšanas par citu zemju cilvēkiem, dabu, vēsturi un kultūru.

Inguna Bauere ir vairāk nekā 20 kultūrvēsturisku, biogrāfisku un dzimtas romānu autore. Autorei ļoti tuva tēma ir Latvijas vēsture, tāpēc pēdējo gadu laikā ir tapuši vēsturiski un biogrāfiski romāni, no kuriem spilgtākie un lasītāju iecienītākie veltīti tautiskās atmodas un citu latviešu kultūras dižvīru sievām - "Skolas Līze", "Ede, Pumpura sieva", "Lizete - dzejnieka lemtā", "Piedod, Karolīne", "Marta, mana Andromeda", iznākuši divi kultūrvēsturiski romāni par hernhūtiešiem - "Mācītājs un viņa dēls" un "Hernhūtiešu meitas", tapusi grāmata par Dziesmu svētku tradīciju dibinātāju Juri Neikenu un komponistu Jāni Lūsēnu.

Literatūrzinātnieces, valodnieces, profesores Janīnas Kursītes-Pakules katras grāmatas iznākšana ir spilgts notikums latviešu grāmatniecībā un pierādījums tam, ka zinātne un pētniecība spēj būt ne tikai noderīga un informatīva, bet arī neticami aizraujoša. Viņa ir vairāku latviešu filoloģijai un latviskajai dzīvesziņai veltītu grāmatu autore. Savās grāmatās viņa atklāj latviešiem raksturīgo, mūsu tradīcijas, kas pārmantotas, par apstākļiem, kas ietekmē identitātes pastāvēšanu, par ķermeņa valodu, kurā iekodēta tautiskā piederība, par latviešiem Latvijā un citās zemēs, par spēka avotiem latviskuma uzturēšanā, atklāj, kur slēpjas mūsu tautas spēks un kas veido mūsu identitāti.

Realizējot iecerēto projektu „Galvenajā lomā- rakstnieks. 5”, vēlamies atgādināt par lieliskiem, interesantiem latviešu autoriem, kuru rakstītajā vārdā ir vērts ieklausīties.

 

Iveta Ozoliņa,

Alūksnes pilsētas bibliotēkas direktore, projekta vadītāja

 

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.