Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi

     
Aivars Kļavis - latviešu rakstnieks un žurnālists, stāstu, romānu, kā arī daudzu publikāciju autors.
Viņš literatūrā ienāca 20. gadsimta 70. gados ar stāstu krājumu „Kafejnīcā zagtas karotītes”, ko sarakstīja drīz pēc vidusskolas beigšanas. Tas bija mēģinājums pirmo reizi latviešu padomju literatūrā atveidot jauna cilvēka reālo pasaules skatījumu.
Sekoja vairākas līdzīgā intonācijā ieturētas stāstu un aprakstu grāmatas, tostarp īpaši iezīmīgs bija garstāsts "Es saucu, lai atsauktos" un stāstu krājums "Mans nams".
1987.-1991. gados rakstnieks ieņēma žurnāla „Avots” galvenā redaktora posteni. Žurnālam piederēja svarīga loma Atmodas laika intelektuālā klimata veidošanā un tas kļuva par platformu, kurā debitēja jaunā autoru paaudze. Par īpaši nozīmīgu pavērsienu rakstnieka daiļradē kļuva četru vēsturisko romānu cikls "Viņpus vārtiem", par kuru rakstnieks 2012. gadā saņēma Baltijas Asamblejas balvu. Tie ir saistoši romāni par latviešu tautas ceļu, sākot ar 11. gadsimtu, padziļināti pievēršoties 18.,19. un 20.gadsimta notikumiem, koncentrējot to visu vienā konkrētā vietā - bijušajā Adiamindē (tagadējā Skultē) un tās apkārtnē. Tetraloģijā „Viņpus vārtiem” ar latviešu literatūrā līdz šim nebijušu vērienu atainota Latvijas vēsture triju gadsimtu garumā.
2016. gadā dienas gaismu ieraudzīja romāns „Likvidētie autobusi”. Tas ir vēstījums par vienu no daudzajiem ciemiem, kuri pazuda no Latvijas kartes šīs desmitgades sākumā. Realitāte, ar kuru saskaras romāna varoņi, viņu savstarpējās attiecības, kaislības, traģēdijas, cerības un bezcerība, vēlme izdzīvot par katru cenu un apziņa, ka tie nevienam vairs nav vajadzīgi - viss ir spilgti un patiesi atspoguļots šajā romānā. Tas ir arī stāsts par šodienas septiņdesmit un sešdesmitgadniekiem - par paaudzi, kurai nācās dzīvot divos pilnīgi atšķirīgos laikmetos un kurai bija būtiska loma valsts neatkarības atgūšanā. Kā viņi jūtas pašlaik šajos no kartes pazudušajos ciemos ar bērniem un mazbērniem Vācijā, Īrijā un Lielbritānijā?
Latviešu rakstnieki pēdējā laikā lasītāju lutina ar vēsturiskiem romāniem, ielūkojoties nesenajā mūsu valsts pagātnē, taču jau labu laiku neviens autors nav ķēries pie senu un vissenāko laiku portretējuma.
Šo tukšumu apņēmies aizpildīt Aivars Kļavis ar triloģiju "Ceļš uz Nezināmo zemi". Tas ir piedzīvojumu romāns jauniešiem par senbaltu vēsturi laikposmā pirms vairākiem tūkstošiem gadu, kad vēl tikai veidojās mūsdienu civilizācijas un kultūras.

 

Alūksnes pilsētas bibliotēkā pieejamās Aivara Kļavja grāmatas skatīt šeit

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.