Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Noslēdzies grāmatu mākslas konkurss ZELTA ĀBELE

     
Balvai "Zelta ābele 2017" nominēti arī prozas un dokumentālās prozas darbi - Noras Ikstenas un Vilipsona "Ārprāta piedzīvojumi", Ziedoņa dienasgrāmata "No patikšanas uz patikšanu", Johannas Sinisalo "Saules kodols", Adas Tisenkopfas "Tartu. Pēterburga. Rīga" un Ausmas Cimdiņas sastādītie Aspazijas "Kopotie raksti, 1.sējums".

Kategorijā "Zinātniskā literatūra" balvai nominēts Andreasa Knopkena darbs "Vēstules romiešiem skaidrojums, ko Andreass Knopkens ir pierakstījis livoniešiem Rīgā ir draudzes gans", Ievas Kalniņas sastādītā grāmata "Poētika tuvplānā. Viena dzejoļa analīzes antoloģija", Valda Segliņa "Hors. Valdnieku dievs" un Gundegas Grīnumas "Viņpus Alpiem: Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni".

"Mācību literatūras" kategorijā nominēta Gundegas Kampes-Pērsonas grāmata "Latvijas Zīdītāji", Māra Baltiņa un Inas Druvietes "Ceļavējš cilvēku ciltij. Valoda Sabiedrībā", kā arī Jāņa Baltvilka darbi "Mazākie klasē" un "Brother Oak, Sister Linden".

"Uzziņu literatūras" kategorijā par balvu cīnīsies Tāļa Pumpuriņa darbs "Cēsu ģerbonis", Kristīnes Čakstiņas un Riharda Pētersona "Piemiņas vietu ceļvedis pa Rīgu un Rīgas apkārtni", Lilijas Limanes "Rokraksti Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājumā", Valda Muktupāvela "Tautas mūzikas instrumenti Latvijā" un autoru kolektīva darbs "The Language Situation in Latvia: 2010 - 2015".

Balvu varētu saņemt arī tādi mākslas izdevumi kā Valentīnas Opolā sastādītā Džovanni Batistas grāmata "Piranēzi. Romas antikvitātes", vairāku autoru kolektīva darbs "Industriālais romantisms. Beatrises Kārkliņas procelāns", biedrības "Popper" darbs "Sērija. Popper", kā arī Andreja Strokina, Māras Brašmanes un Vladimira Svelova kopdarbā veidotās sērijas "Publiskā telpa" grāmatas "Palladium", "Centrāltirgus" un "Rīgas līcis".

Tāpat balvai nominētas arī bērnu grāmatas - Ineses Zanderes "Zirgā" un "Puika ar suni", Veronikas Veldzes "Tiranozauram plānī klājas", Māra Runguļa "Sikspārnis" un Rūtas Briedes "Kaiju karalienes noslēpums".

Grāmatu mākslas konkursa "Zelta Ābele 2017" balvu par mūža ieguldījumu grāmatniecībāšogad saņems grāmatizdevējs Jānis Elksnis.

Šogad apbalvojumam 43 izdevēji kopumā pieteica 107 grāmatas.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.