Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSES mājā Eiropas Valodu dienā aicinām saklausīt un iepazīt astoņas Eiropas valodas

Eiropas Valodu dienā, 26. septembrī, no plkst. 12.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā aicinām piedalīties nodarbībās un iepazīt astoņas dažādas valodas: franču, igauņu, itāļu, lietuviešu, poļu, spāņu, zviedru un zīmju. Šī gada nodarbību vadmotīvs - „Ļaujot Eiropas valodām skanēt”.

Daudzvalodība ir noteikta Eiropas Savienības (ES) līgumos un atspoguļo ES kultūru un valodu daudzveidību. ES ir 24 oficiālās valodas, līdz ar to visiem ES pilsoņiem ir tiesības piekļūt ES dokumentiem savas valsts oficiālajā valodā, kā arī rakstīt ES institūcijām un saņemt atbildi savā valodā.

26. septembrī ES dalībvalstīs jau 15. gadu atzīmēs Eiropas Valodu dienu, kas ir valodu daudzveidības svētki - diena, lai jaunus un vecus rosinātu mācīties valodas - diena, kad sanākt kopā un priecāties par Eiropas valodu krāšņumu.

Eiropas Valodu dienas darbnīcās ES mājā ikvienam interesentam būs iespēja iepazīt kādu no astoņām Eiropas valodām. Aicinām piedalīties, lai dzirdētu valodu skanējumu, iemācītos pateikt nozīmīgus vārdus un frāzes, kā arī, iespējams, gūtu iedvesmu kādu no šīm valodām apgūt padziļināti!

No plkst. 12.00 līdz 12.40 paralēli notiks spāņu, franču un lietuviešu valodas darbnīcas, no plkst. 13.00 līdz 13.40 - igauņu, poļu un zīmju, no plkst. 15.30 līdz 16.10 - spāņu un zviedru.

Latvijas Itāļu valodas pasniedzēju asociācija uz nodarbībām aicinās gan interesentus bez priekšzināšanām (no plkst. 17.00 līdz 17.40), gan tos, kas jau apguvuši itāļu valodas pamatus un vēlas pilnveidot savas zināšanas (no plkst. 17.40 līdz 18.20).

Franču valodu Eiropas Valodu dienā būs iespēja iepazīt kopā ar Francijas institūta Latvijā pasniedzējiem.

Igauņu valodas nodarbību vadīs Triin Jyrgenstein. Pasniedzēja ir ieguvusi pedagoģijas maģistra grādu Tartu Universitātē, igauņu valodu un literatūru skolēniem māca kopš 19 gadu vecuma. Igaunijas valdības uzdevumā viņa māca igauņu valodu Rīgas Igauņu pamatskolā.

Ar poļu valodu darbnīcā iepazīstinās filoloģijas doktore Kristīne Barkovska, kultūras, izglītības un mediju eksperte Polijas Republikas vēstniecībā Latvijā, kā arī poļu filoloģijas pasniedzēja, docente Daugavpils Universitātes Humanitārā fakultātē.

Spāņu valodas nodarbību vadīs Javier Fernandez Cruz, kurš ir spāņu kultūras centra „Seneca” direktors un Latvijā pasniedz spāņu valodu jau desmit gadus. Javier Fernandez Cruz ir mācījis spāņu valodu dažādos privātos valodu centros, kā arī Rīgas kultūru vidusskolā.

Zīmju valodas nodarbību vadīs Lilita Janševska, Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centra Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāja, bijušais surdotulks, tagad lektore Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžā, kur sagatavo surdotulkus. L.Janševska vada arī zīmju valodas kursus.

Itāļu valodas nodarbībās būs iespēja tikties ar pasniedzējiem no ALII - Latvijas itāļu valodas pasniedzēju asociācijas, lietuviešu valodas darbnīcu rīkos Lietuvas vēstniecība Rīgā, zviedru valodas - Zviedrijas vēstniecība Rīgā.

Vietu skaits radošajās darbnīcās ir ierobežots, tāpēc aicinām nodarbībām pieteikties jau iepriekš tiešsaistē:

12.00 līdz 12.40 (paralēli notiks 3 darbnīcas)

Franču valoda - https://goo.gl/forms/b1Lv9O73dINehRcw1(link is external)

Spāņu valoda - https://goo.gl/forms/nIfd201Dm4Pj7MrD2(link is external)

Lietuviešu valoda - https://goo.gl/forms/p7imCF1E54vZ4Xn53(link is external)

13.00 līdz 13.40 (paralēli notiks 3 darbnīcas)

Igauņu valoda - https://goo.gl/forms/TIbksbtkDA5xvi172(link is external)

Zīmju valoda - https://goo.gl/forms/uQpZl3nnnNyO6EaF3(link is external)

Poļu valoda - https://goo.gl/forms/dUK4sHIQyL4QTgRX2(link is external)

15.30 līdz 16.10 (paralēli notiks 2 darbnīcas)

Spāņu valoda - https://goo.gl/forms/ZILEb47zQMG6LTMw1(link is external)

Zviedru valoda - https://goo.gl/forms/DTaCxhbJBbcdKDkd2(link is external)

17.00 līdz 17.40

Itāļu valoda (bez priekšzināšanām) - https://goo.gl/forms/f7cnJnzYrF7w5xQ42(link is external)

17.40 līdz 18.20

Itāļu valoda (ar priekšzināšanām) - https://goo.gl/forms/7F5gabHSVpWUdvN92(link is external)

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Eiropas valodu darbnīcas ES mājā notiks sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, Latvijas itāļu valodas pasniedzēju asociāciju, Rīgas Igauņu pamatskolu, Polijas vēstniecību Latvijā, spāņu kultūras centru „Seneca”, Lietuvas vēstniecību Rīgā, Zviedrijas vēstniecību Rīgā un Latvijas Nedzirdīgo savienības Rehabilitācijas centru.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.