Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSCeļu satiksmes drošība. 2016. gada cerīgie rezultāti liek darīt vēl vairāk dzīvības saudzēšanai uz ES ceļiem

Komisijas šodien klajā laistā 2016. gada ceļu satiksmes drošības statistika uzrāda visā ES reģistrēto bojāgājušo skaita kritumu par 2 %. 2016. gadā uz ES ceļiem dzīvību zaudējuši 25 500 cilvēku — par 600 mazāk nekā 2015. un par 6000 mazāk nekā 2010. gadā. Pēc Komisijas aprēķiniem, 135 000 cilvēku uz ceļa tikuši smagi traumēti.

Tue, 03/28/2017

2016. gadā pēc divu gadu stagnējuma atgriezusies pozitīva lejupejoša tendence, un pēdējo sešu gadu laikā bojāgājušo skaits sarucis par 19 %. Lai gan temps ir cerīgs, ar to var nepietikt, jo ES ir mērķis bojāgājušo skaitu šajā gadu desmitā samazināt divkārtīgi. Tas prasa lielākus pūliņus no visiem iesaistītajiem, it sevišķi no valdības un pašvaldību iestādēm, kas veic lielāko daļu ikdienas darbību, piemēram, noteikumu izpildes nodrošināšanu un izpratnes uzlabošanu.

Lūk, ko saka par transportu atbildīgā Komisijas locekle Violeta Bulca: ''Šāsdienas statistika rāda uzlabojumu un ir atspēriena punkts kam lielākam. Taču man dara raizes nevis skaitļi, bet katra zaudētā dzīvība un zaudējums ģimenei. Šodien atkal zaudēsim 70 cilvēku un vēl piecreiz vairāk cietīs smagas traumas! Aicinu visus iesaistītos darboties krietni enerģiskāk, lai varam izpildīt mērķi 2010.-2020. gadā panākt, ka no nāves tiek izglābta puse cilvēku".

Iespējamība dabūt galu autokatastrofā nav vienāda visās dalībvalstīs. Lai arī ar katru gadu atšķirības mazinās, dalībvalstīs ar augstākajiem bojāejas rādītājiem varbūtība šķirties no dzīves satiksmes negadījumā joprojām ir vairāk nekā trīsreiz lielāka nekā tajās, kur rādītāji viszemāki.

2016. gadā Komisija arī pirmoreiz publicējusi uz jaunu vienotu definīciju balstītus datus par smagām ceļu satiksmes traumām 16 dalībvalstīs, kurās kopā ir 80 % ES iedzīvotāju. Pēc šiem datiem Komisija lēš, ka visā Savienībā smagi traumēti 135 000 cilvēku. Liela daļa smagi traumēto vidū ir tādi mazaizsargāti ceļu lietotāji kā kājāmgājēji, riteņbraucēji un motociklisti.

 

Ceļu satiksmes drošības konference un neformāla Padomes sanāksme Maltā

 

Reaģējot uz satiksmes negadījumos bojāgājušo skaita lēnāku samazināšanos, Komisija kopā ar prezidējošo valsti Maltu 2017. gada 28. un 29. martā Maltā rīkoja ieinteresēto personu un ministru konferenci.

Divu dienu pasākums tajā pulcētajiem ceļu satiksmes drošības ekspertiem, ieinteresētajām personām un politikas veidotājiem ir iespēja apspriest pašreizējo stāvokli satiksmes drošībā un ceļu uz bojāgājušo un smagu traumu skaita samazināšanu. Ministru konferencē tiks apstiprināta deklarācija par ceļu satiksmes drošību.

 

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.