Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSRomas līgumiem 60 – pasākumi Latvijā

1950. gada 9. maijā, kad Eiropu pēc postošākā kara cilvēces vēsturē bija sadalījis dzelzs priekškars, Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans aicināja Eiropas valstis apvienot ieroču ražošanā būtiskās ogļu un tērauda nozares. Viņa plāns tika īstenots un padarīja neiespējamu jaunu karu starp iesaistītajām valstīm. Par sadarbības stūrakmeni kļuva Romas līgums, kuru pirms 60 gadiem parakstīja sešu Eiropas valstu vadītāji.

Gadu gaitā kopīgi pārraudzīto nozaru un projektā iesaistīto valstu skaits pieauga, un uz Šūmana plāna pamatiem būvētā valstu savienība kļuva par bāku arī Latvijai, atgriežoties Eiropā. Arī šodien Eiropa saskaras ar draudiem ierastajam mieram un stabilitātei. 9. maijā atzīmētā Eiropas diena ir atgādinājums, ka, tikai rīkojoties kopīgi, Eiropas valstis var pārvarēt arī vislielākās grūtības.

Atzīmējot Romas līgumu 60. gadadienu, visā Eiropā notiek visdažādākie pasākumi - konferences, lekcijas, pasākumi, koncerti un citas aktivitātes.


Augsta līmeņa starptautiskā konference „Eiropas projekta 60 gadi”

Rīga, Saeima, 2017. gada 3. aprīlis

2017. gadā svinēsim 60 gadu jubileju kopš zīmīgā Romas līguma parakstīšanas. Vairāk nekā pusgadsimta garumā Eiropas projekts ir saskāries ar daudziem izaicinājumiem. Katra krīze padarīja Eiropu spēcīgāku, jo valstis apvienoja savus resursus, lai stātos izaicinājumiem pretī. Tomēr nu jau atkal unikālā Eiropas Savienība saskaras ar unikālām problēmām. Cilvēki meklē veiksmes stāstus, panākumus un vispārējo Eiropas projekta atjaunotni šajā sarežģītajā globālajā situācijā. Tādēļ šī augstā līmeņa konference fokusēsies uz ekonomiskajiem, sabiedriskajiem, ārpolitiskajiem un drošības izaicinājumiem, kā arī plāniem nākamajiem mēnešiem.
Konference pulcēs augsta līmeņa ES politikas veidotājus un prominentus ekspertus. Pasākumu līdzorganizē LĀI, Saeima un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Eiropas Parlamenta Informācijas biroju un LR Ārlietu ministriju.

Romas līgumu 60. gadadienai veltīta ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”
Izstādes atklāšana 23. martā 10:30 LR Saeimā. Izstāde visa gada garumā, līdz pat decembrim apceļos visu Latviju un tiks izstādīta Jelgavā, Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Kuldīgā, Jēkabpilī, Madonā, Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs un Valmierā.

Koncerts par godu Romas līgumu 60. gadadienai

Tradicionālais Eiropas dienai veltītais koncerts šogad ataino Eiropas Savienības dalībvalstu kultūru mūzikā un prozā. Mūsdienīgas skaņdarbu aranžijas, Latvijā, Igaunijā un Lietuvā zināmi mākslinieki skatītājam ļaus ieskatīties Eiropas dažādībā, tās vērtībās un izaugsmē. Koncerts būs vērojams Latvijas TV 1. kanālā 22.aprīlī.

Romas līgumiem 60 - Gulbenē, Madonā un Alūksnē

Lai nodrošinātu iespēju vietējiem iedzīvotājiem un informācijas centra filiāles apmeklētājiem iepazīties ar Eiropas Savienības vēsturi, sniegtu detalizētu informāciju par Romas līgumu un tā 60. gadadienu pavasara mēnešos Gulbenē, Madonā un Alūksnē būs skatāma tematiskā izstāde "Romas līgumiem 60!"
Gulbenē vecāko klašu skolēniem novembrī iecerēta lekcija: "Romas līgumam - 60, Latvijai - 100".

Vairāk informācijas https://ec.europa.eu/latvia/events/eu60_lv

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.