Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSES dalībvalstis apstiprina bezvīzu režīma ieviešanu ar Gruziju

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis pirmdien apstiprinājušas bezvīzu režīma ieviešanu Gruzijas pilsoņiem, paredzot drošības mehānismu nevēlamas plašas imigrācijas novēršanai.

ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls norādīja, ka šī ir "vēsturiska diena Gruzijai un tās pilsoņiem".

ES dalībvalstu lēmums ir atzinība "milzīgajām Gruzijas varasiestāžu un tautas pūlēm, lai īstenotu tālejošas un smagas reformas", teikts komisāra paziņojumā.

"Šīs reformas arī pietuvina Gruziju ES standartiem, atvieglo sadarbību ar Eiropas Savienību un pavirza soli tuvāk Eiropas ceļam," viņš piebilda.

Jaunais režīms paredz, ka Gruzijas pilsoņiem, kuriem būs biometriskās pases, būs tiesības bez vīzas iebraukt ES uz 90 dienām jebkurā 180 dienu periodā ar biznesa vai tūrisma nolūku vai arī ģimenes iemeslu dēļ, bet tas nedos tiesības strādāt.

Režīms neattieksies uz Lielbritāniju un Īriju.

Sākotnējais plāns radīja bažas, ka Gruzijas pilsoņi varētu izmantot jaunos noteikumus, lai ierastos ES un paliktu tur uz dzīvi nelegāli. Lai to novērstu, ES dalībvalstis decembrī vienojās ieviest bezvīzu režīma apturēšanas mehānismu, kas ļaus uz laiku atjaunot vīzu režīmu gadījumā, ja pieaugs nelegālā imigrācija.

LETA

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.