Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Savienība panāk vienošanos ar Nīderlandi par asociācijas līgumu ar Ukrainu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien panākuši vienošanos par garantijām, kas dos Nīderlandei iespēju ratificēt tā dēvēto bloka asociācijas līgumu ar Ukrainu, kuru nīderlandieši iepriekš noraidīja referendumā, paziņoja Nīderlandes premjerministrs Marks Rite.

Pārējo dalībvalstu līderi sniedza Ritem īpašas garantijas, kas ierobežo iespējamās ES saistības pret Ukrainu drošības jautājumos, kā arī deklarēja, ka līgums nenozīmē iespējamo Ukrainas nākotnes dalību ES."Tas nebija viegli, tas nebija patīkami, taču tas ir nepieciešami, jo tas nodrošina ES iespēju turpināt vienotas frontes veidošanu pret destabilizējoši Krievijas ārpolitiku," uzsvēra Rite."Šis lēmums ir svarīgs, jo tas reizi par visām reizēm nosaka to, ko asociācijas līgums nozīmē un, pats svarīgākais, ko tas nenozīmē. Pēc šodienas šajā jautājumā nevar būt pārpratumu," piebilda Nīderlandes premjers.

Visu 28 dalībvalstu līderi vienojās par īpašu paziņojumu, kurā teikts, ka līgums ar Kijevu "nepiešķir Ukrainai kandidātvalsts statusu", kā arī nesatur "apņemšanos piešķirt šādu statusu nākotnē".

Paziņojumā arī teikts, ka līgums "nesatur Savienības vai tās dalībvalstu pienākumu sniegt Ukrainai kolektīvās drošības garantijas vai citu militāro palīdzību".

Rite iepriekš brīdināja, ka ES un Ukrainas asociācijas līguma sabrukums, ja Nīderlande to nespētu ratificēt, būtu visu laiku lielākā dāvana Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.