Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSBergmanis: NATO un ES sadarbība ir īpaši nozīmīga hibrīddraudu pārvarēšanā

NATO un Eiropas Savienības (ES) sadarbība drošības jautājumos ir īpaši nozīmīga hibrīddraudu pārvarēšanā, atzinis aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS), kurš šodien piedalās ES Ārlietu padomes sanāksmē aizsardzības ministru formātā Briselē.

Sanāksmē jau notikušas diskusijas par ES Globālās stratēģijas ārlietu un drošības politikas jomā ieviešanu, kuru laikā dalībvalstis vienojās par kopīgiem secinājumiem pašreizējā progresā un par turpmākajiem soļiem plāna izstrādē un ieviešanā.

«ES Globālā stratēģija ārlietu un drošības politikas jomā veicina ES dalībvalstu spēju kopīgiem spēkiem stāties pretī mūsdienu izaicinājumiem un sniegs ieguldījumu kopējā drošībā. NATO un ES sadarbība drošības jautājumos ir īpaši nozīmīga hibrīddraudu pārvarēšanā,» uzsver Bergmanis.

Tāpat sanāksmes laikā pārrunā ES un NATO sadarbību un ES Kopējās drošības un aizsardzības politikas militārās misijas un operācijas, kurās piedalās arī Latvijas Nacionālo bruņoto spēku karavīri.

Bergmanim paredzēta arī tikšanās ar Zviedrijas aizsardzības ministru Pēteri Hultkvistu, lai pārrunātu Latvijas un Zviedrijas divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, drošības situāciju reģionā, NATO Varšavas samita lēmumu īstenošanu, kā arī lai iepazīstinātu ar Latvijas aizsardzības nozares prioritātēm.

Jau ziņots, ka šovasar jūnijā ES augstā pārstāve ārlietās un drošības politikā Federika Mogerīni prezentēja ES Globālo stratēģiju ārlietu un drošības politikas jomā Eiropadomē. Pēc tam vairākos formātos notikušas diskusijas par ES Globālās stratēģijas ārlietu un drošības politikas jomā ieviešanu.

TVNET/LET

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.