Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSNīderlande pārņem ES prezidētājvalsts pienākumus

Nīderlande piektdien no Luksemburgas pārņēmusi Eiropas Savienības (ES) prezidētājvalsts pienākumus, ko jūnija beigās tā nodos tālāk Slovākijai.

Būdama viena no vecākajām ES dalībvalstīm, Nīderlande prezidentūru vadījusi jau 11 reizes, tomēr nekad nav saskārusies ar tādiem izaicinājumiem, kādi to varētu gaidīt šogad - īpaši saistībā ar migrācijas krīzi un tās uzkurināto eiroskepticisma pastiprināšanos.

Kā norādījis premjerministrs Marks Rute, ES gaida nopietni pārbaudījumi, kas saistīti gan ar migrantu pieplūdumu, gan terorisma draudiem un ģeopolitiskajiem izaicinājumiem no austrumiem, gan nevienprātību pašu dalībvalstu vidū.

Pēc viņa teiktā, Nīderlande par savām prioritātēm izvirzījusi migrācijas un starptautiskās drošības jautājumus, bet vienlaikus arī inovāciju veicināšanu, jaunu darba vietu radīšanu, eirozonas problēmu risināšanu, klimata un enerģētikas politiku.

"Nīderlandes pienākums ir palīdzēt Eiropas Savienībai atrast kopīgus risinājumus šajos nemierīgajos laikos," uzsvēris Rute. "Vienotība un apņēmība nepieciešama visos līmeņos."

Vienprātības trūkums gan šobrīd vērojams arī pašā Nīderlandes sabiedrībā, īpaši saistībā ar eiroskepticisma padziļināšanos, ko visspilgtāk pauž galēji labējais pret imigrāciju noskaņotais politiķis Gērts Vilderss. Par zināmu pārbaudījumu varētu kļūt arī aprīlī paredzētais referendums par ES un Ukrainas Brīvās tirdzniecības līguma ratifikāciju. Lai gan šis referendums ir nesaistošs, tomēr noraidošs balsojums tieši prezidentūras laikā varētu radīt par Nīderlandi nevēlamu iespaidu.

leta.lv

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.