Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSUZSĀKTS TOP 10 BALSOJUMS PAR 2015. GADA EIROPAS CILVĒKU LATVIJĀ

GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ tituls jau astoņpadsmit gadus pēc kārtas tiek piešķirts cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē Eiropas Kustība Latvijā. Līdzšinējos gados ar savu balsojumu esam pateikuši paldies Vairai Vīķei Freibergai, Andrim Piebalgam, Zbigņevam Stankevičam, Renāram Kauperam, Aigaram Apinim, Valdim Dombrovskim, Mairim Briedim un citiem.

Šī gada TOP 10 kandidāti tika izvirzīti sabiedriskā balsojumā (kandidāti sakārtoti alfabētiskā secībā, citāti no balsotāju vēstulēm):

1. Aminata - pārliecinoša 6.vieta Eirovīzijas finālā, panākumi Eiropas TOP - Aminata liek izskanēt Latvijai spilgti!

2. Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš - neatlaidīgi un tikai uz priekšu, arvien spožākas medaļas karot kaklā un sirsnīgāk smaidot līdzjutējiem!

3. Gaļina Timčenko - savās uzrunās un portālā Meduza lieliski parāda, cik plašs ir profesionāla žurnālista darbs, rakstot par Krieviju. Par sociālām, izglītības un citām problēmām kaimiņvalstī, diemžēl var rakstīt tikai atrodoties brīvā Latvijā. Paldies par to, ka ar savu darbu arī man un līdzcilvēkiem Latvijā sniedz reālu un profesionālu skatu uz notiekošo.

4. Ilze Juhansone - profesionāli un ar degsmi iznesusi Latvijas prezidentūras ES Padomē smagumu, lieliski vadot komandu un sniedzot atgriezenisko saiti sabiedrībai, turklāt neviens cits no Latvijas nav nominēts tik augstam amatam - kļūstot par EK ģenerālsekretāra vietnieci.

5. Ināra un Boriss Teterevi - par mecenātu darbību un atbalsta sniegšanu kultūrai, izglītībai, uzlabojumiem publiskajā pilsētvidē, kopienu attīstības organizāciju darbībai pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai u.c., kā arī labdarības ideju izplatīšanu un vicināšanu.

6. Inese Galante - paldies par centieniem kultūru padarīt tautai saprotamu, pieejamu un mīlētu, parādot labāko no Eiropas un pasaules mūsmājās!

7. Iveta Ratinīka - slavēta un pelta revolucionāre ar mugurkaulu, kas pamatīgi rezonēja šķietamo tikumības sargu dārziņā.

8. Juris Cālītis - dzīvs pierādījums tam, ka "Latvija var!" - Turklāt var darīt ar prieku un lepnumu, ar savu darbu parādot, ka nav jābaidās no bēgļiem, bet jārunā, jāstrādā ar viņiem tāpat, kā ar visiem pārējiem - cilvēcīgi.

9. Laimdota Straujuma - uz viņas pleciem bija lielākā daļa atbildības par Latvijas Prezidentūru ES Padomē. Viņa to veiksmīgi novadīja un labi eksponēja gan Latviju, gan sevi šajā notikumā. Domāju, viņa ir īsts Eiropas cilvēks.

10. Mārtiņš Sirmais - „Labs ēdiens nepastāv atrauts no apkārtējās pasaules - no uzticamiem draugiem, neaizmirstamām vietām, kultūras, no priecīgiem un skumjiem notikumiem” - paldies Mārtiņam, ka esam šī piedzīvojuma liecinieki!

Aicinām balsot ikvienu par TOP 10 kandidātiem vai izvirzīt savu http://www.visidati.lv/aptauja/1127178849/.

TOP 10 balsojums tiek uzsākts šodien - 24.novembrī un ilgs līdz 2.decembrim, kad uzzināsim TOP 5 iekļuvušos kandidātus.

Gada Eiropas Cilvēks Latvijā atbalsta Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā.

Papildu informācija:

Liene Valdmane

Eiropas Kustības Latvijā

Projektu vadītāja

info@eiropaskustiba.lv

mob. tālr: 22144144

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.