Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSAlūksnes novadā Karjeras nedēļā piedalījies vairāk nekā pusotrs tūkstotis skolēnu

Alūksnes novads jau otro gadu bija iesaistījies Karjeras nedēļas rīkošanā un tās laikā dažādos pasākumos iesaistījušies 1697 novada skolēni un pirmsskolas vecuma bērni.

Alūksnes novada skolēni sev interesējošus Karjeras nedēļas pasākumus šogad varēja izvēlēties no ļoti plaša piedāvājumu loka. Šajās aktivitātēs iesaistījās 17 Alūksnes novada izglītības iestādes.

- Šogad karjeras nedēļā lielāko uzmanību pievērsām profesiju iepazīšanai - skolēniem bija iespēja tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem un arī vērot viņu darbu ikdienā. Skolotāji mācību stundās ar skolēniem runāja par to, kādām profesijām un dzīves situācijām ir noderīgas katra konkrētā mācību priekšmeta sniegtās zināšanas. Vairākās iestādēs notika Atvērto durvju dienas. Skolēni aizrautīgi piedalījās literāro darbu konkursā „Meklēju es atslēdziņu” - bija iesniegti pavisam 96 darbi. Karjeras nedēļas noslēguma dienā skolēni tikās ar 16 dažādu jomu pārstāvjiem un vislielākā interese bija par policijas, militārajām profesijām un uzņēmējdarbību. Skolēni šai dienā aktīvi apmeklēja arī tālākās izglītības iestāžu izstādi un prezentācijas, kur ar saviem piedāvājumiem iepazīstināja pieci tehnikumi un astoņas augstskolas, - Karjeras nedēļas norises Alūksnes novadā raksturo tās koordinatore Alūksnes un Apes novados Lolita Vanaga.

Karjeras nedēļas norišu organizēšanā Alūksnes novadā bija iesaistījušies 62 uzņēmēji un citi darba devēji un 14 pašvaldības uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, kas skolēniem piedāvāja un organizēja dažādus pasākumus profesiju iepazīšanai - ekskursijas, darbnīcas, diskusijas, meistarklases, paraugdemonstrējumus, ēnošanu. Karjeras nedēļas koordinatore Alūksnes un Apes novados L. Vanaga norāda, ka nākamgad galveno uzmanību plānots vērst uz studiju procesa iepazīšanu.

Karjeras nedēļu Alūksnes novadā rīkoja Alūksnes novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības attīstības aģentūru (VIAA). Paldies ikvienam sadarbības partnerim, kas atsaucās un palīdzēja aktivitāšu organizēšanā!

Foto ieskatu Karjeras nedēļas noslēguma pasākumos Alūksnē meklējiet Alūksnes novada pašvaldības kontos sociālajos tīklos draugiem.lv un facebook.com.

Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas.

Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir „Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā. Sociālajā tīklā Draugiem.lv jauniešiem bija iespēja uzzināt jaunus faktus par dažādām profesijām, izspēlējot digitālo spēli „Atver profesijas durvis”, kā arī laimēt vērtīgas balvas.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizēja VIAA sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa notika vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos un Tukumā.

Sīkāka informācija par pasākumiem šajās pilsētās un Karjeras nedēļu pieejama vietnē: www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.

Evita APLOKA,

Alūksnes novada pašvaldības

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālruņi: 64381502; 26646749

www.aluksne.lv

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.