Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSProjekts "Eiropas pēdas Latvijā 2015."

Jau otro gadu veiksmīgi tiek realizēts Kultūras ministrijas atbalstīts projekts skolēniem „Eiropas pēdas Latvijā.2015”. Projekta mērķis ir stiprināt starpkultūru dialogu un mazākumtautību jauniešu integrāciju, kā arī, gatavojoties Latvijas simtgadei, sekmēt skolēnu pašiniciatīvu un sadarbības prasmes, iepazīstot un popularizējot Eiropas kultūras mantojumu Latvijā, veicināt sabiedrībā apziņu par Latviju - kā vēsturisku Eiropas sastāvdaļu.

Lai ļautu skolēniem apgūt jaunas prasmes un nostiprinātu prasmi strādāt ar informāciju, kā arī ieeinteresētu skolēnus un skolotājus aktīvai dalībai projektā, kā projekta aktivitāšu platforma tika izvēlēta slēpņošanas spēle. Slēpņošana nav tikai aizraujoša spēle, tā attīsta skolēniem prasmi atrast informāciju, strukturēt to, analizēt un veidot pašiem savu vēstījumu (slēpņa aprakstu), kā arī stiprina pilsonisko un sociālo kompetenci, praktiskā darbībā apzinoties katra indivīda līdzatbildību savas dzimtās vietas izzināšanā un popularizēšanā. Skolēni profesionāļu vadībā apguva arī koordinātu noteikšanu, iepazina darbu ar kartēm un dodoties brīvā dabā, izjuta īstu piedzīvojumu garšu.

Eiropas pēdas Latvijā iezīmējot, tika izlikti slēpņi: Rīgā (izlikti 18 slēpņi), Zvejniekciemā (izlikti 8 slēpņi), Daugavpilī (izlikti 12 slēpņi), Olainē (izlikti 3 slēpņi), Ogresgalā (izlikti 3 slēpņi), Liepājā (izlikti 27 slēpņi), Kuldīgā (izlikti 3 slēpņi), Aizkrauklē (izlikti 6 slēpņi), Bauskā (izlikti 4 slēpņi), Pāvilostā (izlikti 3 slēpņi), Mežotnē (izlikti 3 slēpņi), Mazsalacā (izlikti 3 slēpņi), Cēsīs (izlikti 3 slēpņi), Skrīveros (izlikti 3 slēpņi). Kopumā projektā piedalījās vairāk nekā 300 skolēnu, izliekot 99 slēpņus slēpņu sērijā „Eiropas pēdas Latvijā.2015”.

Skolēni savu darbu ir paveikuši, tāpēc aicinām ikvienu interesentu piedalīties projekta „Eiropas pēdas Latvijā. 2015” pēddziņu maratonā - starts šī gada 1.oktobrī! Kā piedalīties?

Reģistrējieties mājas lapā geocaching.com un sadaļā Spēlēt-> Meklēt slēpni, atrodiet sev tuvāko. Izmantojiet rokas GPS vai viedtālruni ar aplikāciju (piemēram, c:geo), kur var redzēt savu atrašanās vietu. Kad slēpnis ir atrasts, ierakstieties tajā ievietotajā blociņā un novietojiet slēpni atpakaļ tieši tāpat kā tas bija. Pēc tam reģistrējiet savu atradumu mājas lapā geocaching.com.

Pēddziņu maratonā balvas saņems 5 visvairāk slēpņus atradušie jaunie slēpņotāji!

Plašāka informācija, rakstot uz eiropaspedas2015@gmail.com.

Facebook profilā „Eiropas pēdas” ir pieejama visa aktuālā informācija par projekta norisi, kā arī varat droši uzdot jautājumus par slēpņu meklēšanu.

Informāciju sagatavoja Liene Valdmane (tālr.22144144)

Eiropas Kustība Latvijā

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.