Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSAlūksnē viesojas Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

Aizvadītajā nedēļā darba vizītē Alūksni apmeklēja Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka. Alūksnes Kultūras centrā I. Šteinbukai bija tikšanās ar Alūksnes novada domes un pašvaldības pārstāvjiem, un saruna risinājās par Eiropas savienības (ES) realizētajiem projektiem un Jauniešu garantijas īstenošanu, bet pirms tam viešņa apmeklēja Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju.

Tiekoties ar 10. - 12. klašu jauniešiem ģimnāzijā, I. Šteinbuka akcentēja, ka reģionālo vizīšu mērķis ir informācijas apmaiņa ar vietējo pašvaldību vadītājiem, iedzīvotājiem, uzņēmējiem, žurnālistiem par ES notiekošajiem procesiem, par tās prioritātēm, izzinot arī sabiedrības noskaņojumu.

Kā liecina Eirobarometra veiktās aptaujas, Eiropas jauniešu vidū brīva pārvietošanās tiek vērtēta kā iespēja Nr. 1. Jauniešiem lielas iespējas sniedz programma „Erasmus +”, lai viņi varētu iegūt gan jaunas zināšanas, gan dzīves pieredzi. Ar mērķi palīdzēt jauniešiem atgriezties skolas solā vai iegūt darba pieredzi Latvijā sākta īstenot Eiropas Komisijas atbalsta programma „Jauniešu garantija”.

Sarunā ar jauniešiem I. Šteinbuka pieskārās arī Eiropas šī brīža problēmām. Runājot par bēgļu krīzi, viņa uzsvēra, viena no ES kopvērtībām ir ne tikai cilvēciskums, bet arī solidaritāte.

Savukārt Alūksnes Kultūras centrā I. Šteinbuka tikās ar Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieku Dzintaru Adleru un pašvaldības darbiniekiem. Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks prezentācijā sniedza Alūksnes novada raksturojumu, iepazīstināja ar projektiem, kas īstenoti ar ES atbalstu, kā arī nākotnē plānotajiem projektiem, pastāstīja par uzņēmējdarbību Alūksnē un novadā, kā arī par novada pašvaldības darbu ar uzņēmējiem. Īpaša sadaļa prezentācijā bija veltīta darbam ar jaunatni Alūksnes novadā.

Šteinbuka apskatīja arī Alūksnes Kultūras centru un neslēpa sajūsmu par vecās ēkas pārvērtībām. „Šīs telpas atstāj fantastisku iespaidu. Alūksnei ir nepieciešama dzīves kvalitātes uzlabošana Ja ir tāds daudzfunkcionāls kultūras centrs, tas padara dzīvi pievilcīgāku”, teica Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.