Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSAugustā ar pasākumiem visā Latvijā atzīmēs Starptautisko jaunatnes dienu

Pirmais jaunatnes dienai veltītais pasākums notiks sestdien, 8.augustā, Madonas multifunkcionālajā jaunatnes iniciatīvu centrā „KUBS” notiks pasākums jauniešiem ar sportiskām, muzikālām un radošām aktivitātēm, bet svētdien, 9.augustā, Stopiņu novadā jaunieši varēs piedalīties dažādās atraktīvās aktivitātēs, spēlēs, konkursos un sniegt savu ieguldījumu ideju veidošanā par nākotnes jauniešu vīzijām un svarīgiem jautājumiem Savukārt 10.augustā Dagdas novadā notiks jauniešu dienas sporta svētki.
Starptautiskajā jaunatnes dienā 12.augustā šī diena tiks atzīmēta ne tikai galvaspilsētā, bet arī Liepājā, Preiļos, Burtniekos un Jūrmalā, kur varēs piedalīties gan sportiskās aktivitātēs, izmēģinot savu veiklību dažādās stafetēs, gan arī radošās aktivitātēs, zīmējot uz asfalta un veidojot puzles.
Šajā dienā Saeimas namā norisināsies atvērtās debates „Jauniešu līdzdalība sabiedrībā”. Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile, kura kopā ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un Saeimas Izglītības kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja biedru Raivi Dzintaru atklās debates, saka: „Aicinu ikvienu jaunieti izvirzīt sev augstus mērķus un neatlaidīgi strādāt, lai tos sasniegtu. Latvijai nepieciešami cilvēki, kas spēj pieņemt pārdomātus un izsvērtus lēmumus ar atbildību gan pret sevi pašu, gan līdzcilvēkiem, gan vidi un valsti. Svarīgi ir gan uzņemties iniciatīvu, gan līdzdarboties, lai pilnveidotu norises skolā, augstskolā, darba vietā, savā pašvaldībā. Debašu turnīra dalībniekus aicinu aktīvi mācīties no savas un citu pieredzes, lai veidotu vidi sev apkārt gudrāku, prātīgāku, tolerantāku un laimīgāku”.
Pasākumā būs iespēja sekot līdzi debašu turnīram, kurā jaunieši un politiķi diskutēs par to, vai atļaut jauniešiem piedalīties pašvaldību vēlēšanās no 16 gadu vecuma. Debatēs piedalīsies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Edvards Smiltēns, Labklājības ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Užulnieks un Saeimas deputāts, Ārlietu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Rihards Kols, kā arī Jauniešu Saeimas pārstāvji Viktors Urkauskis, Edgars Korsaks-Mills un Dāvids Brics. Pasākumā tiks prezentēts arī Latvijas Jaunatnes padomes 2014. gadā veiktais pētījums par jauniešu politisko līdzdalību Latvijā. Latvijas Kultūras akadēmijas asociētā profesore Anda Laķe atklās jauniešu vērtējumu par jauniešu līdzdalības veidiem, jauniešu viedokļu līderiem, jauniešu uzticēšanos institūcijām un sociālajām grupām, kā arī citus saistošus aspektus jauniešu politiskās līdzdalības jomā. Pasākuma norisei varēs sekot līdzi arī tiešsaistē www.saeima.lv
Starptautiskās jaunatnes dienas atvērtās debates organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Saeimu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru, Latvijas Jaunatnes padomi un Valmieras novada fondu.
Starptautiskai jaunatnes dienai veltīti pasākumi turpināsies vēl līdz pat augusta beigām. Vairāk par pasākumiem citviet Latvijā: http://jaunatneslietas.lv/jaunatnes-pasakumu-kalendars
Mediju ievērībai:
Plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, kuri vēlas atspoguļot pasākuma norisi, Saeimas namā varēs iekļūt ar pastāvīgās akreditācijas karti. Savukārt tie, kuri nav akreditēti, aicināti iepriekš pieteikties Saeimas Preses dienestā, zvanot pa tālruni 67087266 vai rakstot uz e-pastu prese@saeima.lv.
Papildu informācija:
Gundega Siliņa, Valmieras novada fonda Jauniešu lietu koordinatore
Tālrunis: 27820430; e-pasts: gundega.silina@vnf.lv
Informāciju sagatavoja:
Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
prese@izm.gov.lv Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
67047893, 26689592
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.