Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSSeptiņi Latvijas projekti izvirzīti pasaules mēroga balvai! Balso par Latviju!

„Fakts, ka tik daudzi projekti izturējuši atlasi, apliecina Latvijas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju konkurētspēju globālā mērogā, un ir lepošanās vērts sasniegums. Turklāt, šāda atzinība apstiprina, ka virzāmies pareizā virzienā, un valstī, kur 95-gadīgi seniori apgūst datorprasmes, Rīga ir Eiropas Wi-Fi galvaspilsēta un ir plašas līdzdalības iespējas, veidojot vienu no caurspīdīgākajām pārvaldēm Eiropā, arī līderība e-pakalpojumos un citos projektos ir reāli sasniedzams mērķis,” uzsver Arnis Daugulis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Valsts sekretāra vietnieks IKT jautājumos. Konkursā darbus varēja iesniegt līdz 2015. gada 25. februārim, pirmā atlases kārta noslēdzās 13. martā, balsošana norit līdz 1. maijam, savukārt līdz 5. maijam ekspertu grupa veiks noslēguma vērtēšanu. Uzvarētāji tiks apbalvoti WSIS Forumā, kas notiks 25. - 29. maijā Šveicē. WSIS balvu organizē Starptautiskā telekomunikāciju savienība (ITU), Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācija (UNESCO), Apvienoto Nāciju Tirdzniecības un attīstības konference (UNCTAD) un Apvienoto Nāciju Attīstības programma (UNDP), lai apbalvotu projektus, kas īsteno Apvienoto Nāciju 2003. gadā pieņemtā Ženēvas Rīcības plāna mērķus.
 
Balso par Latviju!
Ikviens aicināts piedalīties balsošanā līdz 2015. gada 1. maijam. Lai to izdarītu nepieciešams:
Nominētie Latvijas projekti:
3. kategorijā „Access to information and knowledge”
  • „Transfer of basic information of the Register of Enterprises to the public in the form of open data” - Uzņēmumu reģistra radītā iespēja jebkuram interesentam bez maksas lejupielādēt mašīnlasāmā formātā (CSV failā) atvērtos datus par visiem Uzņēmumu reģistra reģistrētajiem subjektiem. Pieejamo informāciju var izmantot, piemēram, veidojot statistikas un analīzes materiālus par uzņēmējdarbības vidi Latvijā.
  • „First national-scale eGovernment benchmark „Latvia`s e-index”” - Lattelecom, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un nozares ekspertu partnerības iniciatīva - ikgadējs nacionāla mēroga valsts iestāžu un pašvaldību e-vides attīstības mērījums. Tas sniedz priekšstatu, cik aktīvi un savai situācijai atbilstoši tiek izmantoti mūsdienu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju sniegtie risinājumi, lai veicinātu iedzīvotājiem un komersantiem sniegto pakalpojumu kvalitāti un pieejamību e-vidē. Papildu informācija par projektu www.eindekss.lv.
5. kategorijā „Building confidence and security in the use of ICTs”
  • „International cyber security conference „DSS ITSEC”” - Data Security Solutions starptautiska bezmaksas konference, kurā IT drošības profesionāļi var uzzināt IT un datu drošības jomas jaunumus un izaicinājumus, kā arī iepazīties ar pasaules vadošo programmnodrošinājuma ražotāju tehnoloģiju inovācijām. Konference, kas šogad notiks sesto gadu, pulcēs dalībniekus no vairāk nekā 30 valstīm.
7. kategorijā „ICT Applications: e-government”
  • „The single state and local government portal” - Valsts reģionālās attīstības aģentūras Vienotais valsts un pašvaldību pakalpojumu portāls www.latvija.lv.
  • „Development of a unified information space for the Ministry of Agriculture and its subordinate affiliates” - Zemkopības ministrijas un tās padotības iestāžu vienotā informācijas vide, kas nodrošina ne vien resorā izmantojamo informācijas tehnoloģiju risinājumu centralizāciju, bet padara pakalpojumus daudz pieejamākus klientiem, optimizē biznesa procesus un mazina administratīvo slodzi.
15. kategorijā „Cultural diversity and identity, linguistic diversity and local content”
  • „The Baltic Way Stories” - UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Baltijas ceļa 25. gadadienai veltīts projekts, kura laikā interneta platformā www.thebalticway.eu apkopoti Baltijas valstu iedzīvotāju atmiņu stāsti.
  • „Latvia's machine translation service Hugo.lv” - Kultūras informācijas sistēmu centra un sabiedrības „Tilde” izstrādātais mašīntulkošanas serviss www.Hugo.lv, kas īpaši pielāgots latviešu valodai un valsts pārvaldes dokumentiem, nodrošinot labāku tulkojuma kvalitāti nekā tulkojot citās tiešsaistes vietnēs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija īsteno e-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu „Valsts ir internetā” ar mērķi informēt par vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, un mudinātu sabiedrību izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti. Informācija par e-pakalpojumiem pieejama www.latvija.lv. Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” finansējumu.
Papildu informācijai: Elīna Kalniņa Kampaņas „Valsts ir internetā” koordinatore T. 22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv, einfo@ka.lv
 
Informācija no www.varam.gov.lv
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.