Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSBezmaksas mācības Eiropā

Jauniešiem, Eiropas Savienības pilsoņiem, dažas no Eiropas valstīm piedāvā iespēju saņemt izglītību bez maksas. Izstādes "Days of International Education", kas notiks 14. martā viesnīcas Radisson Blu Latvijа konferenču centrā, apmeklētājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja tikties ar šādām mācību iestādēm un iegūt informāciju no pirmavota.

Lielbritānija

Eiropas Savienības studentiem Lielbritānijā ir iespēja bez maksas mācīties valsts skolās un tālākizglītības koledžās (tehnikumos). Anglijā ir tūkstošiem valsts skolu, bet tikai 38 no tām ir internātskolas. Mūsu skolēni, kuri vēlas uz Angliju doties patstāvīgi bez vecāku uzraudzības, drīkst mācīties tikai internātskolās.

Izstādē Rīgā ieradīsies pārstāvji no Shaftesbury School, kas ir viena no vecākajām valsts skolām Lielbritānijā (dibināta 1898.gadā). Pēdējo gadu laikā skolā notikušas daudzas pozitīvas izmaiņas - pateicoties 3 miljonu mārciņu lielajām investīcijām, tika uzbūvēta skolēnu rezidence 100 cilvēkiem, kur tagad dzīvo tieši ārzemju studenti. Skola strādā pēc nacionālā mācību plāna un piedāvā GCSE un A-Level programmas. Skolā iespējams iestāties veicot iestājpārbaudījumus un Skype interviju. Testus skolēni var veikt izglītības aģentūras Meridian Group birojā, kas ir Shaftesbury School oficiālie pārstāvji Latvijā. Šīs skolas testi bieži vien ir sarežģītāki nekā iestājpārbaudījumi privātajās skolās un koledžās. Eiropas Savienības studentiem mācības Shaftesbury School ir bez maksas, bet dzīvošana izmaksā 3240 GBP trimestrī jeb 9720 GBP gadā.

Rīgā ieradīsies pārstāvji arī no valsts karaliskās militārās skolas The Duke of York's Royal Military School. Skolas vēsture aizsākās jau tālajā 1803. gadā, bet mūsdienās skola atrodas Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas paspārnē. Sākotnēji šajā skolā zinības ieguvuši armijas ģimeņu locekļi, bet mūsdienās skolā pieņem 11-18 gadu vecus skolēnus neatkarīgi no tā, kur strādā viņu ģimenes locekļi. Visi skolas audzēkņi saņem klasisku britu izglītību pēc GCSE un A-Level programmām. Lai gan daudzi izvēlas turpināt savu karjeru tieši militārajā jomā, tā nav obligāta prasība. Šajā skolā jau no pirmajām klasēm tiek ieaudzinātas tādas prasmes un rakstura īpašības, kā pašdisciplīna, augsta atbildības izjūta, komandas gars, spēja atbildēt par saviem lēmumiem un ātri pieņemt lēmumus, kā arī līdera dotības. Skolā ir kadetu korpuss, kur skolēni var apgūt šaušanu ar loku, aviācijas prasmes un navigāciju. Daudzi audzēkņi piedalās militārajā sporta programmā Duke of Edinburgh Awards. Mācības Eiropas Savienības studentiem skolā ir bez maksas, bet dzīvošanas izmaksas (ar ēdināšanu) sasniedz 10 995 GBP gadā.

Izstādē ieradīsies arī tālākizglītības koledžas (tehnikumi) Gloucestershire College un Sussex Downs College, kas piedāvā gan vidējās izglītības programmu A-Level, gan plašu klāstu profesionālo programmu. Gloucestershire College ir viena no lielākajām un mūsdienīgākajām šāda tipa mācību iestādēm Lielbritānijā. Koledžai ir augsta līmeņa materiāli tehniskā bāze, mūsdienīgas auditorijas un zinātniskās laboratorijas. Bibliotēkās pieejama vairāk nekā 20 000 grāmatu kolekcija, datori un elektroniskā datu bāze. Mākslas un masu informācijas līdzekļu nodaļas audzēkņiem ir iespējams izmantot skaņu ierakstu studiju, teātra zāli, deju studiju un grafiskā dizaina studijas. Koledža sevišķi lepojas ar savu audzēkņu panākumiem tādās jomās, kā fotografēšana, mūzikas producēšana, mode un muzikālais teātris.

Koledžā ir savs sporta centrs, kur iespējams nodarboties ar dažādiem sporta veidiem: futbolu, basketbolu, netbolu, aerobiku, jogu, boksu un citiem. Koledžā ir arī tā dēvētās sporta akadēmijas. Piemēram, basketbola akadēmija sadarbojas ar klubu Gloucester Blazers. Futbola akadēmijas locekļi trenējas kopā ar Cheltenhan Town's Community Coach, un koledžas futbolisti piedalās Britu sporta līgas sacensībās, bet labākie spēlētāji dodas uz dažādām reģiona komandām atkarībā no profesionalitātes līmeņa. Ūdens sporta veidu akadēmija piesaista tos skolēnus, kas interesējas par smaiļošanu vai kanoe airēšanu.

Izstādē būs iespējams saņemt informāciju par visām programmām, iegūt savā īpašumā koledžas katalogus, uzzināt par iestājprasībām Latvijas jauniešiem, kā arī dzīvošanas un ēdināšanas iespējām.http://special.delfi.lv/starptautiskas-izglitibas-dienas/bezmaksas-macibas-eiropa.d?id=45660210#ixzz3TuMPxRvr

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.