Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSIepazīstina ar jaunievēlētajiem EP deputātiem

„Vārds „Brisele” galvenokārt asociējas vai nu ar Eiropas Parlamentu un „Eiropas naudām”, bet tā kā Brisele tiek uzskatīta arī par Eiropas Savienības galvaspilsētu, uz to, tāpat kā Romu, ved visi ceļi - tur var sastapt visu lielāko kompāniju, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, jo ir liela interese par to, kā Eiropa attīstīsies,” sacīja A. Pabriks.
EP viņš strādā Starptautiskās tirdzniecības komitejā, ir loceklis delegācijā attiecībām ar Centrālamerikas valstīm un delegācijā Eiropas un Latīņamerikas parlamentārajā asamblejā. A. Pabriks arī pastāstīja, ka ir apstiprināts kā EP galvenais ziņotājs par ES un Kanādas brīvās tirdzniecības nolīgumu, un atzina, ka tas ir liels gods un atbildība. „Šis līgums ir ļoti svarīgs dokuments, jo nozīmē papildu izaugsmi Rietumu pasaulei, kā arī paver lielākas iespējas uzņēmējiem, darba devējiem un darba ņēmējiem,” uzsvēra A. Pabriks.
Viņš iecelts arī par ēnu ziņotāju ziņojumiem par ES sadarbību tirdzniecības jomā ar Turciju un Norvēģiju. „Starptautiskā tirdzniecība ir kļuvusi par ļoti būtisku ārpolitikas sastāvdaļu, tādēļ man ir patiess prieks, ka savas iepriekšējās zināšanas, kas iegūtas, strādājot ārlietu ministra amatā, varēšu izmantot darbā Eiropas Parlamentā,” akcentēja deputāts. Tikšanās laikā A. Pabriks uzsvēra, ka 80 procentus Latvijas likumdošanas ietekmē dažādas ES regulas un direktīvas, tātad - arī ikviena Latvijas iedzīvotāja dzīvi.
Viņš akcentēja, ka ļoti nozīmīgs Latvijai būs nākamais, 2015. gads, kad uz sešiem mēnešiem tā kļūs par ES prezidējošo valsti. ”Tas ir kā eksāmens un Latvijas vārds vēl spēcīgāk izskanēs pasaulē. Ja mēs nebūtu Eiropas Savienībā, vai Turcijas prezidents Erdugans brauktu uz Latviju? Eiropas Savienība paceļ mūsu suverenitāti un neatkarību,” sacīja A. Pabriks.
Sarunas gaitā politiķim lūdza komentēt arī 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus. „Vēlēšanās pozitīvais ir tas, ka cilvēki maz balsoja par krievu radikāļiem. Neraugoties uz to, ka „Saskaņas centrs” ir saglabājis visvairāk vietu parlamentā, tas tomēr ir zaudējis septiņas vietas. Lielā mērā tas noticis, pateicoties Putinam un Krievijas politikai. Ja skatāmies uz „Vienotību”, es kā šīs partijas pārstāvis nevaru būt pilnībā objektīvs. Gribētu teikt, ka „Vienotība” vēlēšanās ir uzrādījusi mērenu rezultātu. Objektīvi skatoties, partija, kam ir bijis ilglaicīgs premjers, tiek daudz vairāk kritizēta. Tajā pašā laikā ir iegūts par trim vietām vairāk nekā iepriekšējās vēlēšanās, un tas nav slikts rādītājs. Domāju, ka jaunajā valdībā vajadzētu palikt pašreizējai koalīcijai. Prioritātei ir jābūt aizsardzībai. Ja tagad netiks ieguldīts aizsardzībā, jūs Alūksnē kādu dienu varat dzīvot citādāk. Par savu armiju ir jārūpējas. Krievijā dzīvo sliktāk nekā Latvijā, bet kopš 1991. gada katru gadu aizsardzībai atvēl četrus līdz piecus procentus,” uzsvēra A. Pabriks.
Viņš arī akcentēja, ka valstī politika jāveido tā, lai mazinātu nabadzību un būtu spēcīgāka vidusšķira, lai cilvēkiem būtu darbs un viņi varētu arī nopelnīt. „Ja būs redzams, ka valstī ir jūtama attīstība, cilvēki nebrauks projām uz valstīm, kas ir bagātākas un kur var vairāk nopelnīt,” tā politiķis.
A. Pabrikam tika arī vaicāts, kā viņš vērtē faktu, ka Saeimā netika ievēlēta „Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa. „Kā saprātīgiem pilsoņiem un politiķiem mums ir jāsaprot, ka Latvijā ir laba vēlēšanu sistēma, kurā ar plusiem un mīnusiem varam vērtēt politiķus, nemainot politisko orientāciju. Partijai domājot ilglaicīgi, jāsaprot, ka tās līderim ir jābūt populāram cilvēkam. Āboltiņas kundze ir paveikusi lielu darbu, viņas dēļ „Vienotība” ir daudz vinnējusi, bet tāds ir vēlēšanu un tas, vai nu patīk, vai nepatīk, ir jāņem vērā”.
Dace Plaude,
laikraksta "Malienas Ziņas" redaktore
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.