Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Savienības jautājumos gudrākie izrādījušies Valmieras, Daugavpils un Rīgas skolēni

Šodien Rīgā, Eiropas Savienības mājā tika noskaidroti ES jautājumos erudītākie Latvijas skolēni, kuri 9.maijā, Eiropas dienā ar panākumiem piedalījās pirmo reizi Latvijā notikušajā „Eiropas eksāmenā”, bet šodien pierādīja savas zināšanas arī fināla sacensībā. Noslēdzošo pārbaudījumu rezultātā ES jautājumos zinošākie izrādījušies Valmieras, Daugavpils un Rīgas skolēni.

Galveno balvu - ceļojumu uz ES „sirdi” Briseli 5.-9.klašu grupā saņēma Daugavpils Krievu vidusskolas audzēknes Anna Novosada un Diāna Sirņikova un Valmieras Valsts ģimnāzijas audzēkne Arta Renāte Rulle, bet 10.-12.klašu grupā - Daugavpils Valsts ģimnāzijas skolniece Tatjana Čornija, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Matīss Rihards Vilcāns un Rīgas 25.vidusskolas skolniece Sabīne Kuprovska.

Erudītākās skolas titulu saņēma Valmieras Valsts ģimnāzija, kuras skolēni īpaši aktīvi piedalījās „Eiropas eksāmenā” un guva tajā augstus rezultātus. Septiņi šīs skolas skolotāji par ieguldījumu jauniešu izglītošanā ES jautājumos saņēma planšetdatorus.

Tāpat planšetdatoru balvā saņēma arī viena no „Eiropas eksāmena” dalībniecēm, kura vairs nemācās skolā, tomēr bija pareizi atbildējusi uz visiem 30 eksāmena jautājumiem, - Agnese Voite no Rīgas.

Kopumā „Eiropas eksāmenā” 9.maijā, aizpildot www.esmaja.lv izvietoto testu, piedalījās skolēni no 283 Latvijas skolām, kā arī gandrīz 400 Latvijas iedzīvotāji, kuri skolas gaitas jau beiguši, tomēr vēlējās pārbaudīt savas zināšanas par ES vēsturi, attīstību, vienoto tirgu un valūtu un citiem Eiropas valstu saimei būtiskiem jautājumiem.

Informācija par „Eiropas eksāmenu”, kā arī mācību materiāli ar visu būtiskāko informāciju par ES joprojām ir pieejami www.esmaja.lv un www.e-klase.lv.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.