Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSLatvija 13. martā pievienosies Eiropas Stabilizācijas mehānismam

Latvijas Republika, kas 2014. gada 1. janvārī pievienojās eirozonai, 13. martā kļūs par Eiropas Stabilizācijas mehānisma (ESM) 18. dalībvalsti.

2013. gada jūlijā Eiropas Savienības Padome oficiāli apstiprināja Latvijas pievienošanos eirozonai ar 2014. gada 1. janvāri. Latvijas valdība pēc tam nosūtīja pieteikumu par iestāšanos ESM, kuru 2013. gada oktobrī apstiprināja ESM valde. Saskaņā ar ESM līgumu valsts kļūst par ESM dalībnieci 20 dienas pēc tam, kad ir iesniegts "pievienošanās tiesību akts" (t.i., valsts tiesību akts, kas apstiprina ESM līguma ratifikāciju). Latvija šīs juridiskās saistības izpildīja 21. februārī, kas ļāva Latvijai oficiāli pievienoties ESM pēc noteiktā laika perioda.

Latvija piedalīsies ESM lēmumu pieņemšanas procesā, deleģējot savus pārstāvjus valdē un direktoru padomē.

Latvijas kā ESM dalībvalsts tiesības un pienākumi

ESM dalībvalstis var lūgt finansiālu palīdzību, kad rodas problēmas ar aizņemšanos finanšu tirgos, ja šāda palīdzība ir nepieciešama, lai aizsargātu eirozonas un tās dalībvalstu finanšu stabilitāti.

Latvijai kā ESM dalībvalstij ir jāparaksta daļa ESM kapitāla, ar kuru nodrošina ESM parāda instrumentus, ko ESM izsniedz, lai finansētu aizdevumus un cita veida finansiālu palīdzību.

Latvijas pievienošanās ESM tehniskos nosacījumus apstiprināja ESM valde, kurā ir eirozonas valstu finanšu ministri. Viens no nosacījumiem ir Latvijas ESM kapitāla daļas aprēķins. Ņemot vērā pagaidu korekciju jaunajām ESM dalībvalstīm, kuru IKP uz vienu iedzīvotāju ir zemāks par 75 % no ES vidējā, Latvijai ESM kapitāla daļa tika noteikta 0,2757 % apmērā. Tas nozīmē, ka Latvijas parakstītais kapitāls būs 1,93 miljardi eiro, bet iemaksātais kapitāls - 221,2 miljoni eiro. Kapitāla iemaksa notiks piecu gadu periodā, katru gadu iemaksājot 44,24 miljonus eiro.

Vairāk informācijas: http://www.esm.europa.eu/about/governance/shareholders/latvia/index.htm

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.