Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSPublicēts programmas “Radošā Eiropa” finansējuma ceļvedis: 2014. gadā pieejami 170 miljoni eiro

Kultūras un radošo nozaru organizācijas, kas vēlas 2014. gadā pieteikties programmas „Radošā Eiropa” finansējuma saņemšanai, no šodienas var sākt gatavot pieteikumus. Sīkāku informāciju par finansējuma saņemšanas iespējām (uzaicinājumus iesniegt pieteikumus) var atrast šeit. Lai palīdzētu sagatavot pieteikumus, jaunās programmas „Radošā Eiropa” ceļvedī ir iekļauta bagātīga informācija par finansēšanas procesu. Programmas 2014. gada pieteikumu konkursiem ir pieejams gandrīz 170 miljonu eiro finansējums. Fiziskas personas pašas finansējumu nevar pieprasīt. Tām jālūdz attiecīgās organizācijas, piemēram, kultūras apvienības, festivālu rīkotāji, teātri un filmu izplatītāji, izstrādāt pieteikumu vai jāsazinās ar programmas „Radošā Eiropa” informatīvo biroju savā valstī.

„Turpmākajos septiņos gados ar programmas „Radošā Eiropa” finansējumu tiks atbalstīti transnacionāli projekti, kas ļaus 250 000 māksliniekiem un kultūras profesionāļiem uzrunāt jaunu auditoriju ārvalstīs. Prāvs finansējums tiks arī Eiropas filmu nozarei, pabalstot 2000 kinoteātrus un simtiem filmu. Autori un izdevēji gūs atbalstu tulkojumiem, un mēs turpināsim finansēt Eiropas kultūras galvaspilsētas un daudzas citas iniciatīvas,” sacīja izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu.

Programma „Radošā Eiropa”, kuras kopējais budžets nākamajiem septiņiem gadiem būs 1,46 miljardi eiro[1] — par 9 % vairāk nekā pašreiz —, māksliniekiem, kultūras profesionāļiem un kultūras organizācijām, kas darbojas tādās jomās kā izpildītājmāksla, tēlotājmāksla, izdevniecība, kino, televīzija, mūzika, videospēles, starpnozaru māksla un kultūras mantojums, palīdzēs darboties citās valstīs un izkopt prasmes, kas vajadzīgas digitālajā laikmetā. Palielinot Eiropas kultūras darbu atpazīstamību citās valstīs, tā veicinās arī kultūras un valodu daudzveidību.

Programmā „Radošā Eiropa” būs ne tikai apakšprogrammas „Kultūra” un „MEDIA”, bet arī starpnozaru novirziens, kas atbalstīs politisko sadarbību, transversālus pasākumus un jaunu finanšu garantijas mehānismu, kurš dos iespēju kultūras un radošo nozaru mazajiem un vidējiem uzņēmumiem saņemt banku aizdevumus, kuru kopējā vērtība sasniegs 750 miljonus eiro. Mehānisms sāks darboties 2016. gadā.

Vispārīga informācija

Paredzams, ka, pateicoties programmai „Radošā Eiropa”:

· 250 000 mākslinieki un kultūras profesionāļi un viņu darbi saņems finansiālu atbalstu, lai piesaistītu jaunu auditoriju ārpus savām valstīm;

· vairāk nekā 800 Eiropas filmas saņems izplatīšanas atbalstu, līdz ar to tās varēs noskatīties visā Eiropā un pasaulē;

· vismaz 2000 Eiropas kinoteātru izmantos finansiālo atbalstu, kas piešķirts Eiropas kinoteātru tīklam, līdz ar to tie varēs nodrošināt, ka vismaz 50 % no tajos rādītajām filmām ir Eiropas filmas;

· vairāk nekā 4500 grāmatas un citi daiļliteratūras darbi saņems atbalstu tulkošanai, dodot iespēju lasītājiem šos darbus lasīt savā dzimtajā valodā;

· tūkstošiem kultūras un audiovizuālo organizāciju un profesionāļu saņems apmācību, lai iegūtu jaunas prasmes un stiprinātu spēju darboties starptautiskā mērogā.

Eiropas kultūras galvaspilsētas, Eiropas kultūras mantojuma zīme, Eiropas kultūras mantojuma dienas un piecas Eiropas balvas kultūras un audiovizuālajā nozarē arī saņems atbalstu no programmas „Radošā Eiropa”.

Jaunā programma, kura aizstāj programmas „MEDIA”, „MEDIA Mundus„ un „Kultūra”, 56 % no sava budžeta atvēlēs kino un audiovizuālās nozares atbalstam un 31 % — kultūrai.

Eiropas kultūras un radošās nozares veido līdz pat 4,5 % no ES IKP un nodarbina aptuveni 3,8 % ES darbaspēka (8,5 miljonus cilvēku).

Plašāka informācija

Creative Europe video

Programmas „Radošā Eiropa” ceļvedis

Eiropas Komisija

Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne[1] 1,46 miljardi eiro, ņemot vērā paredzamo inflāciju. Tas atbilst 1,3 miljardiem eiro „fiksētās” 2011. gada cenās.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.