Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSSociālā kampaņa: Mēs esam daļa no Eiropas.

Eirobarometra dati, ka tikai 41% Latvijas iedzīvotāju uzskata Latviju par ieguvēju no iestājas ES, kamēr mūsu bieži piesauktajā Igaunijā ar līdzīgām zemnieku subsīdijām un ES fondu atbalstu ieguvēji jūtas 73%, nevar neuztraukt, tāpat kā Latvijas iedzīvotāju pēdējā vieta identifikācijā ar uzskatu, ka ES ir kopīgas vērtības. Tāpēc es kā Eiropas Komisijas pārstāvniecības vadītāja uzskatu, ka ir jārīkojas, gan lai stiprinātu Latvijas iedzīvotāju vēsturiski pastāvējušās kultūras saiknes ar Eiropu, gan atgādinātu lietas, ar kurām Eiropas mērogā varam lepoties. Mēs reti skatāmies uz Latvijas sasniegto, vietu kontekstā iepretim citām Eiropas valstīm, izņemot gadījumus, ja šis rādītājs ir slikts, tāpēc, tuvojoties desmitgadei, ir būtiski atgādināt pašiem sev par lietām, kurās Latvijas sniegums Eiropā ir atzinības vērts.

Tādēļ no šīs nedēļas aicinām cilvēkus draugiem.lv (www.draugiem.lv/esmaja ) nobalsot par vienu no 9 faktiem, kas vislabāk raksturo iemeslus, lai lepotos ar Latviju Eiropā, vai arī pievienotu savu faktu. Cilvēki balso aktīvi, bet komentāros redzam to, ko jau gaidījām: milzu disonansi starp ES ieguldījumiem un reālo, izjūtamo labumu, un cilvēku viedokli par to, kas noticis pēc iestāšanās ES. Interaktīvais dialogs ļauj tos gan uzklausīt, gan uz tiem atbildēt. Esam izveidojuši arī sadaļu "Der zināt" ar populārāko mītu atspēkojumu. Drīzumā TV sāks demonstrēt klipus ar populāru cilvēku aicinājumu piedalīties balsojumā (Mārtiņš Sirmais, Bernars Laranē, Jans van den Boss, Raimonds Tiguls, Māris Štrombergs). Vasarā balsojums turpināsies pilsētu svētkos, kur vienlaikus runāsim arī par reģionālajām Eiropas izcilībām. Izmantosim jūsu iesūtīto informāciju par pilsētas svētku datumiem. To sāksim šonedēļ Daugavpilī, Marka Rotko mākslas centra atklāšanā. Kampaņas otro posmu esam iecerējuši novembrī, ap Latvijas proklamēšanas dienu, paziņojot gan balsojuma rezultātus, gan stāstot par Latvijas cilvēkiem - sasniedzējiem Eiropas valstīs, gan eiropiešiem, kas izvēlējušies par dzīves telpu Latviju.

Aicinām jūs atbalstīt šo kampaņu sociālajos tīklos vai citām iniciatīvām , mēs būsim priecīgi un pateicīgi.

Kampaņas aktīvais posms (balsošana Draugiem.lv) līdz 31.maijam, pēc tam uzsvars tiks likts uz reģionālajiem pasākumiem un šo aktivitāšu atrādīšanu sociālajos tīklos un vietējos medijos.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.