Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSLatvijai draud Eiropas Parlamenta deputātu vietu skaita samazinājums:

Pašlaik Latvijai Eiropas Parlamentā ir deviņas deputātu vietas, bet Tautas partijas grupas un Sociālistu un demokrātu grupas ziņotāji izvirzījuši t.s. "pragmatisko risinājumu" skaita samazināšanai - dēļ Horvātijas iestāšanās ES jūlijā. Ziņotāji ieteikuši Latvijai 8 deputātu vietas - tas nozīmē, ka Latvijai Eiropas Parlamentā būtu par vienu deputātu mazāk nekā pašlaik. Atbilstoši šim priekšlikumam līdzīgs samazinājums ieteikts arī citām valstīm.

Lisabonas līgums paredz, ka Eiropas Parlamentā jābūt 751 deputātam. Tātad jāatrod risinājumu, kā samazināt deputātu vietu skaitu vēlēšanās, kas notiks 2014. gada maijā. To ieteikts panākt, samazinot Vācijas deputātu vietu skaitu no 99 uz 96. Vēl 12 valstīm ierosināts samazināt vietu skaitu - katrai par 1 deputāta vietu (to skaitā Beļģijai, Čehijai, Grieķijai, Īrijai, Lietuvai un Latvijai).

Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā vadītājs Māris Graudiņš uzsver: "Latvijai, Lietuvai un Īrijai kā mazām valstīm viena deputāta vietas zaudējums varētu apgrūtināt iespēju efektīvi strādāt visās politiskajās grupās un Eiropas Parlamenta komitejās. Pašlaik Latvijas pārstāvniecība ir spēcīgākā lielākajā Tautas partijas grupā, bet mazskaitlīga otrajā lielākajā "Sociāldemokrātu" grupā, kā arī pārējās grupās ir pa vienam deputātam. Rēķinoties ar iedzīvotāju skaita sarukumu Latvijā, mūsu deputātiem ir izaicinājums aizstāvēt esošās deviņas deputātu vietas. Es uzskatu, ka lielāko valstu dominance ir pārāk spēcīga, un mazām valstīm ir jāatvēl tādu deputātu skaitu, kas nodrošina pilnvērtīgāku līdzdalību Parlamenta darbā."

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.