Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSS2012. gada Eiropas Cilvēks Latvijā – Aigars Apinis!

Sabiedriskajā balsojumā par 2012. gada Eiropas Cilvēku Latvijā kļuvis trīskāršais paraolimpisko spēļu čempions, pasaules rekordists Aigars Apinis. Balsojumu jau 15. gadu pēc kārtas rīkoja Eiropas Kustība Latvijā, šogad ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Europe Direct Rīga informācijas centra atbalstu.

Kā laudātors pasākumā piedalījās Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš svinīgajā apsveikuma uzrunā norādīja: „2012.gads daudzu atmiņā pamatā paliks kā olimpiskais gads, kad mūsu sportisti triumfēja Londonas Olimpiskajās spēlēs. Tieši paraolimpiešu cīņa par labākiem sasniegumiem ir daudz, daudz smagāka. Tā ir cīņa ar sevi, tā ir cīņa sev pierādīt, ka, neatkarīgi no visiem apstākļiem un grūtībām, ir iespējams uzvarēt. Aigars Apinis mums to pierādīja Londonā, liekot uzvīties Latvijas karogam olimpiskajā stadionā, un to viņš mums pierāda arī šodien.”

Savukārt Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents Gundars Strautmanis atzīmēja: „Latvijas personības un jo īpaši sportisti un kultūras cilvēki ir tie, kas mūsu valsts vārdam šogad piešķīruši skaļu skanējumu. Ar savu veikumu šie latvieši ne tikai Eiropas, bet pat visas pasaules mērogā popularizē Latviju, tai skaitā arī sekmējot tās produktu iekļūšanu aizvien jaunos eksporta tirgos”.

Balsotāji šogad Gada Eiropas Cilvēka Latvijā titulam nominēja vairāk kā 30 kandidātus - visi ir savā veidā veicinājuši eiropeiskas vērtības Latvijā un Latvijas plašāku skanējumu Eiropā. Balsojuma TOP 3 ir iekļuvuši arī Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš un Latvijas izglītības ministrs Roberts Ķīlis. Tāpat balsojumā augstās pozīcijās atrodas arī (alfabētiskā secībā): Aldis Austers, Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes loceklis, Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdis; Alvis Hermanis, Jaunā Rīgas teātra galvenais režisors; Ilze Juhansone, Latvijas Republikas pastāvīgā pārstāvniecības Eiropas Savienībā, ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece; Uldis Leiterts un Raimonds Kaže, infografiku rīka infogr.am veidotāji; Nils Muižnieks, Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs; Māris Štrombergs, divkārtējais olimpiskais čempions, arī šogad Londonā.

Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš atzīst: „Prieks, ka arī šogad saņēmām ļoti daudz balsojumus, kuros tika izvirzīti ļoti dažādu jomu pārstāvji - no tiem katrs savā jomā vai veidā būtu pelnījis šo atzinību. Taču īpašs prieks par šā gada titula ieguvēju, kas izceļas ar tām vērtībām, kas Latvijai un pārējai Eiropai tik ļoti vajadzīgas - profesionālisms, gribasspēks, vienlīdzība, brīvprātīgais darbs, citu iedrošināšana un iedvesmošana.”

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.