Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSInfografika – cik augsti ir nodokļi ES valstīs?

Latvijas nodokļu sistēma pēdējā laikā atkal kļuvusi par visā sabiedrībā plaši apspriestu tēmu, tāpēc Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecība Latvijā tieši uz nākamā gada Latvijas budžeta pieņemšanas laiku ir izveidojusi infografiku, kurā salīdzinātas atsevišķu nodokļu likmes ES dalībvalstīs.

Izņemot atsevišķas nianses kā, piemēram, akcīzes nodokļa minimālās likmes vairākiem produktiem, nodokļu likumdošana ir katras valsts pārziņā un to neregulē Eiropas Savienība (ES). Tādēļ katrā valstī izveidojusies sava nodokļu sistēma, un atsevišķu likmju salīdzinājums vēl neļauj spriest par nodokļu slogu - taču tas ļauj secināt, ka Latvija, piemēram, ir viena no astoņām ES valstīm, kurā iedzīvotāju ienākuma nodoklis (IIN) nav progresīvs.

Izsmeļoša informācija par katrā valstī piemērotajiem nodokļiem un to likmēm, neapliekamo minimumu, dažādiem atvieglojumiem un izņēmumiem atrodama ES nodokļu datu bāzē (http://ej.uz/datubaze) un ikgadējā ziņojumā par tendencēm nodokļu jomā (http://ej.uz/tendences). Tur atrodamā informācija izmantota arī infografikā.

Infografika pieejama http://infogr.am/es-nodokli-494369/. Tai ir Creative Commons licence, kas ļauj visiem to izmantot par brīvu, nemainot saturu.

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā

Preses un informācijas nodaļa

Tālruņi: 67085421; 28665579

kaspars.kreics@ec.europa.eu

http://twitter.com/EiropasKomisija

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.