Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropas Kustība Latvijā rīkos interaktīvus pasākumus Latvijas reģionu skolās – „Jaunieti, esi aktīvs pilsonis Eiropā!”

Latvijas skolēnu interese par ES jautājumiem, kā arī ES piedāvāto iespēju izmantošana ir salīdzinoši zema, tāpēc biedrība „Eiropas Kustība Latvijā” (EKL) aicinās vidusskolēnus kļūt aktīvākiem. EKL līdz šī gada novembrim īstenos Sabiedrības integrācijas fonda atbalstīto projektu „Jaunieti, esi aktīvs pilsonis Eiropā!”, tādējādi, veicinot arī latviešu un cittautiešu jauniešu eiropeisko un pilsonisko identitāti un savstarpējo sadarbību.

Kā norāda Kristīne Gailīte, viena no projekta ekspertēm, „Eiropas Savienība sniedz jauniešiem visdažādākās iespējas sevi atklāt un pilnveidot gan privātajā, gan profesionālajā jomā, - tas savukārt veicina jauniešu līdzdalību politikas veidošanā. Šajā projektā EKL ar interaktīvu metožu palīdzību, rosinās Latvijas jauniešus radīt idejas labākas ES politikas veidošanai.”

EKL rīkotās radošās darbnīcas un simulācijas spēles tiks veltītas tādām Latvijai un ES aktuālām tēmām, kā, piemēram, Eiropas Pilsoņu gads (2013.) un Latvijas prezidentūra ES Padomē (2015. gada pirmā puse). Skolēni centīsies rast konkrētus risinājumus - kā labāk iesaistīt jauniešus dialogā ar ES, kādus pasākumus, aktivitātes un programmas īstenot. Idejas un pasākumu rezultāti tiks nosūtīti atbildīgajām Latvijas pārvaldes institūcijām un nozares organizācijām, kā arī izmantoti turpmākajā EKL darbā.

Projektā ir paredzēts iesaistīt septiņu pilsētu - Līvānu, Ventspils, Daugavpils, Rēzeknes, Grobiņas, Liepājas un Jēkabpils - vidusskolēnus no skolām ar latviešu, krievu un poļu mācību valodu, kopā rīkojot sešus pasākumus un katrā no tiem iesaistot vismaz 50 dalībniekus. Tajos tiks aicināti piedalīties arī multiplikatori - ārpusklases darba organizatori, Eiropas klubu vadītāji u.c., lai arī nākotnē pielietotu gūtās atziņas darbā ar jauniešiem.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.