Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSBarozu apliecina EK gatavību Baltijas valstu interešu ievērošanai

Piektdien, 29.jūnijā Briselē Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, Igaunijas premjers Andruss Ansips un Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite tikās ar Eiropas Komisijas prezidentu Žozē Manuelu Barozu, lai uzsvērtu Baltijas valstu kopīgās intereses nākamajā ES daudzgadu budžetā no 2014.-2020.gadam.

Latvija, Lietuva un Igaunija uzskata, ka nākamajā ES budžetā Baltijas valstīm jābūt iespējai saņemt vismaz tik pat lielu finansējumu kohēzijas politikas īstenošanai, lai veicinātu straujāku Baltijas valstu ekonomiku pietuvošanos attīstītāko ES reģionu līmenim. Tāpat Latvija, Lietuva un Igaunija ir vienisprātis, ka nekavējoties jāveido taisnīgāka kopējā lauksaimniecības politika, jo īpaši tiešmaksājumu sadalē. Nevienas ES dalībvalsts lauksaimnieki nedrīkst saņemt mazāk par 80% no ES vidējā tiešmaksājumu līmeņa.

Ž.M.Barozu pauda izpratni par Baltijas valstu nostāju un apliecināja, ka Latvijas, Lietuvas un Igaunijas bažas ir sadzirdētas. Ž.M.Barozu pauda atzinību par Baltijas valstu spēju vienoties par kopīgām prioritātēm un tās vienoti aizstāvēt. Runājot par kohēzijas politiku, EK prezidents apliecināja EK gatavību meklēt un atbalstīt īpašu risinājumu Baltijas valstīm. Savukārt debatējot par tiešmaksājumiem, Ž.M.Barozu norādīja, ka redz iespējas raudzīties uz kopējo lauksaimniecības politiku kopumā - gan tiešmaksājumiem, gan lauku attīstību.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.