Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEKL vairākos pasākumos iesaista sabiedrību Eiropas dienas atzīmēšanā

Arī šogad Eiropas Kustība Latvijā veidoja virkni pasākumu un iesaistīja plašāku sabiedrību Eiropas dienas atzīmēšanā Latvijā. Plašam iedzīvotāju lokam domātie pasākumi īstenoti gan Rīgā, gan ārpus tās:

- Otrdien, 8. maijā, EKL ekspertes Kristīne Gailīte un Diāna Potjomkina divās Tukuma skolās rīkojaES simulācijas spēles. Skolēni tajās lēma par ES budžeta sadalījumu, iejutoties valstu līderu un sabiedrisko darbinieku lomās un meklējot iespējas, kā ES līmenī veicināt paaudžu sadarbību caur brīvprātīgo darbu. Spēles izraisīja ārkārtīgi lielu skolēnu interesi, dalībniekiem iesaistoties spraigās diskusijās un izvirzot ļoti konkrētus, praksē īstenojamus priekšlikumus brīvprātīgā darba popularizēšanai utt.! Papildu informācija šeit: http://www.eiropaskustiba.lv/?p=1402.

- Otrdien un trešdien, 8. un 9. maijā, EKL sadarbībā ar draugiem rīkoja nelielu sociālo aptauju un eksperimentu Rīgas sabiedriskajā transportā, lai labāk izprastu, ar ko cilvēkiem saistās 9. maijs. Aptaujas rezultātā atklājās - nedaudz mazāk kā puse no aptaujātajiem ir dzirdējuši, ka 9. maijā Latvijā un citur Eiropā tiek atzīmēta Eiropas diena. Ne visi arī gatavi to atzīmēt, tomēr šai dienai ir liels neizsmelts potenciāls, jo tikai retais noskaņots negatīvi pret Eiropas dienas ideju un daudzi tajā saredz vienojošu, nākotnē vērstu aspektu. Konkrētos aptaujas rezultātus lasiet šeit: http://www.eiropaskustiba.lv/?p=1412.

- Sestdien, 12. maijā, EKL tradicionāli piedalījās ES Dārza svētkos Vērmanes dārzā, teltī „Jauneklīgā Eiropa”. EKL stendā visiem interesentiem bija iespēja iegūt papildu informāciju par Eiropas Brīvprātīgo darbu un citām ES piedāvātajām, kā arī pieteikties iknedēļas EKL ziņām. Izmantojot 30 minūtes, kas EKL bija atvēlētas nelielai telts skatuvītei EKL turpināja diskusijas ar klātesošiem, rosinot tos pārdomāt, kādēļ Latvijā būtu vai nebūtu atzīmējama Eiropas diena.

Fotoreportāžu no Eiropas dienas pasākumiem sk. Ziņu lapas PDF versijā pielikumā vai EKL Facebook lapā te: http://www.facebook.com/pages/Eiropas-Kust%C4%ABba-Latvij%C4%81/181402708570153?sk=photos

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.