Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSKo Latvijā domā par palīdzību pasaules nabadzīgākajām valstīm?

Pirms Ziemassvētkiem, kad cilvēki vairāk nekā ikdienā runā par palīdzību un ziedošanu, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ir izveidojusi infografiku par Latvijas iedzīvotāju attieksmi pret palīdzības sniegšanu pasaules nabadzīgākajām valstīm.

Neraugoties uz pašu likstām, četri no pieciem Latvijas cilvēkiem ir pārliecināti, ka ir svarīgi palīdzēt cilvēkiem, kuri dzīvo daudz smagākos apstākļos. Turklāt 54% uzskata, ka, neraugoties uz ekonomisko situāciju, ES ir jātur solījumi par palīdzības palielināšanu. Tas ir nedaudz vairāk nekā vidēji Eiropas Savienībā (50%). Tajā pašā laikā Latvijas iedzīvotāji retāk nekā citur ES ir ar mieru maksāt vairāk par augļiem vai kafiju, lai tā palīdzētu attīstības valstu iedzīvotājiem.

Infografika pieejama http://infogr.am/es/palidziba/. Tai ir Creative Commons licence, kas ļauj visiem to izmantot par brīvu, nemainot saturu. Mediji, blogeri un citi interesenti to var iegūt, izmantojot embed kodu: <iframe scrolling="no" frameborder="0" src="http://infogr.am/es/palidziba/" style="width: 520px;height: 1400px; border: none;"></iframe>.

Infografikā Latvijas iedzīvotāju viedokli var salīdzināt ar jebkuras citas Eiropas Savienības (ES) valsts cilvēku atbildēm uz jautājumiem par attīstības palīdzību. Datu avots: Special Eurobarometer 375 - Europeans and the future of the development aid: http://ec.europa.eu/public_opinion/archives/ebs/ebs_375_en.pdf

Iestājoties Eiropas Savienībā (ES), Latvija ir pievienojusies pasaulē lielākajam attīstības palīdzības devēju klubam. 2010.gadā ES valstis gan ar saviem maksājumiem, gan caur Eiropas Komisijas pārvaldītajiem fondiem nodrošināja līdzekļus 53,8 miljardu eiro apmērā. Tā ir vairāk nekā puse no visas pasaules devuma. No šīs naudas Eiropas Komisija - attīstības komisāra Andra Piebalga personā - ir atbildīga par 11 miljardu eiro sadalīšanu. Tas Komisiju ierindo otrajā vietā starp līdzekļu devējiem pasaulē (pirmās ir ASV).

Vairāk informācijas:

Jānis Krastiņš

Eiropas Komisijas pārstāvniecība

Preses sekretārs

Tel. 67085425, GSM. 26426641

Janis.krastins@ec.europa.eu

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.