Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSDigitalizācijas programma: Komisija apspriežas par LED apgaismojuma vērienīgu ieviešanu Eiropā

Eiropas Komisija šodien pieņēma Zaļo grāmatu par LED apgaismojuma nākotni un paziņoja par sabiedriskās apspriešanas uzsākšanu. LED apgaismojums ir viens no energoefektīvākajiem un daudzpusīgākajiem apgaismojuma veidiem, kas salīdzinājumā ar citām apgaismojuma tehnoloģijām ļauj ietaupīt līdz pat 70 % enerģijas un naudas. LED apgaismojuma straujāka ieviešana nodrošinās Eiropas apgaismojuma nozares panākumus un palīdzēs līdz 2020. gadam par 20 % samazināt apgaismes vajadzībām patērēto enerģiju. Saistībā ar LED apgaismojuma ienākšanu tirgū ir vērojamas vairākas problēmas, proti, augstas iegādes cenas, jo salīdzinājumā ar alternatīviem risinājumiem tā ir sarežģītāka tehnoloģija; potenciālo lietotāju nepietiekama informētība un kopēju standartu trūkums. Tālab līdz 2012. gada 29. februārim notiks sabiedriskā apspriešana, lai apkopotu viedokļus par Komisijas paustajām idejām.

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa sacīja: "Ir pilnīgi skaidrs, ka LED apgaismojums ir jāievieš plašāk. Tas nozīmē vairāk naudas jūsu maciņā un veselīgāku planētu. Lūdzu, dalieties pārdomās par to, kā paātrināt tā ieviešanu un kā LED apgaismojuma plašāka izmantošana varētu vislabāk palīdzēt Eiropā radīt darbavietas un gūt ietaupījumus."

Svarīgākie sabiedriskās apspriešanas jautājumi ir šādi.

- Kādi pasākumi palīdzētu pārvarēt pašreizējos šķēršļus un paātrinātu LED ieviešanu Eiropā?

- Kā nodrošināt, lai Eiropas tirgū nonāktu tikai kvalitatīvi un droši LED produkti, kas atbilst patērētāju vēlmēm un vajadzībām?

- Kā nostiprināt apgaismojuma nozares sadarbību ar arhitektiem, apgaismes projektētājiem, elektroiekārtu uzstādītājiem un projektēšanas un būvniecības nozari?

- Kā ES pēc iespējas labāk varētu atbalstīt uzņēmējdarbību un konkurētspēju apgaismojuma nozarē?

Energoefektīvā LED apgaismojuma vērienīgāka izmantošana ir svarīgs Eiropas digitalizācijas programmas mērķis (sk. IP/10/581, MEMO/10/199 un MEMO/10/200).

Pamatinformācija

Tā kā ES līdz 2012. gada septembrim pakāpeniski tiks pārtraukta tradicionālo spuldžu tirdzniecība, tuvākajos gados Eiropas mājokļos, birojos un ielās ar energoefektīvākām apgaismes ierīcēm būs jāaizstāj aptuveni 8 miljardi kvēlspuldžu. Pie energoefektīvām apgaismes tehnoloģijām pieder arī gaismu izstarojoši pusvadītāji, proti gaismas diodes jeb LED un organiskās LED (jeb OLED).

Gaismas diodes nodrošina gan kvalitatīvu gaismu un vizuālos raksturlielumus, gan arī aizvien labākus konstruktīvos risinājumus.

Pusvadītāju apgaismojums var būt inovācijas dzinējspēks apgaismojuma un būvniecības nozarē, un tas nozīmē milzu iespējas uzņēmumiem, tostarp daudziem MVU, tādējādi Eiropā radot darbavietas un veicinot izaugsmi.

Noderīgas saites

Zaļā grāmata un sabiedriskā apspriešana

Digitalizācijas programmas tīmekļa vietne

Nēlī Krusas tīmekļa vietne

Nēlī Krusas Twitter sīkziņas

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.