Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEK ļauj Latvijai tērēt banku atbalstam paredzētos 100 miljonus eiro

Eiropas Komisija (EK) pirmdien piekritusi Latvijas lūgumam no konta Latvijas Bankā atbrīvot 100 miljonus eiro (70,28 miljonus latu), kas bija paredzēti banku sektora atbalstam. Tagad šo naudu varēs izmantot budžeta deficīta segšanai, valsts parāda atmaksai vai valsts akciju sabiedrības Latvijas Hipotēku un zemes bankas (LHZB) likviditātes nodrošināšanai.

Pozitīva atbilde uz Latvijas finanšu ministra izteikto lūgumu bija iespējama, ņemot vērā šā gada 2.novembrī Eiropas Komisijā iesniegto LHZB komerciālās daļas pārdošanas stratēģiju.

Latvijas un Eiropas Savienības vienošanās par finanšu palīdzību sākotnēji paredzēja 649 miljonus eiro no kopējās summas rezervēt banku sektora atbalstam. Ņemot vērā finanšu sistēmas stabilizāciju, šā gada vasarā vienošanās tika precizēta, pieļaujot naudas izmantošanu citiem mērķiem.

300 miljoni eiro tika atbrīvoti jūnija beigās, pamatojoties uz LHZB pārveidošanas plāna iesniegšanu EK, kā arī Parex bankas pārveides un a/s Citadele banka pārdošanas stratēģijas apstiprināšanu. Atlikušos 249 miljonus eiro varēs atbrīvot, kad būs panākts progress Citadeles un LHZB komerciālās daļas pārdošanas procesā.

Latvijai starptautiskā aizdevuma programmas ietvaros pieejami 7,5 miljardi eiro, 3,1 no tiem - no Eiropas Savienības. Līdz šim saņemti 4,36 miljardi eiro (2,88 miljardi eiro no ES).

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.