Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSRunās par kontrabandu uz austrumu robežas

Pirmdien, 21.novembrī, darba vizītē Latvijā ieradīsies Eiropas Savienības (ES) nodokļu un muitas savienības, revīzijas un cīņas pret krāpšanu komisārs Aļģirds Šemeta.

Vizītes ietvaros komisārs tiksies ar ministru prezidentu Valdi Dombrovski, finanšu ministru Andri Vilku, kā arī vairāku Saeimas komisiju pārstāvjiem.

A.Šemeta ar Latvijas amatpersonām apspriedīsies par cīņu ar kontrabandu uz Latvijas un ES austrumu robežas, plāniem visā ES ieviest finanšu transakciju nodokli, kā arī citiem jautājumiem.

Pēdējos gados ES strauji pieaugusi kontrabandas cigarešu plūsma no ES austrumu robežvalstīm, un pašlaik ES un dalībvalstīm tā rada apmēram 10 miljardu eiro lielus zaudējumus gadā. Tādēļ EK nākusi klajā ar rīcības plānu kontrabandas apkarošanai, paredzot, piemēram, jaunākās paaudzes tehniskā aprīkojuma (skeneru, nakts redzamības rīku u.c.) uzstādīšanu robežkontroles punktos, līdzvērtīgu sodu noteikšanu visās dalībvalstīs, kā arī labāku sadarbību ar austrumu kaimiņvalstīm.

Jūnijā, nākot klajā ar priekšlikumu budžeta plānošanas periodam no 2014. līdz 2020.gadam, EK ierosināja arī visā ES ieviest finanšu transakciju nodokli. To par noteiktiem darījumiem maksātu finanšu iestādes, tā papildinot dalībvalstu un arī ES budžetu.

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.