Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSES jaunumi

Jaunākie raksti:
Igors Šuvajevs, Filosofs, LU prof. Dr. phil. -Kad beidzot izmirsim?  http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=4539
Pēdējā laikā modīgi tērgāt par depopulāciju, latvieši, lūk, izmirstot, demogrāfiskais stāvoklis pasliktinoties utt. Dīvaini, jo par latviešu izmiršanu sāk runāt jau 20. gadsimta sākumā. Runā, runā, bet šie izmirst. Kāpēc? Var jau to pieņemt kā kaut ko nenovēršamu, tikai tad vajadzētu prast ar godu nomirt.
Māra Dzirniece, ES lietu eksperte, piedāvā trīs rakstus:
- Vai Latvija izcīnīs ES norēķināto miljardu? http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=4534
Eiropas Komisijas (EK) sagatavotais kohēzijas budžeta priekšlikums nākamajam finansēšanas periodam (2014.g.-2020.g.) izsaucis asu kritiku un pretestību ne vien dalībvalstīs, bet arī Briselē.
-Austrumu partnerība tuvinās integrācijai ES http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=4506
Austrumu partnerība (AP) mums ir vienlaikus gan kompass, gan arī ceļa karte, kura tuvinās mūs integrācijai Eiropas Savienībā, tā īsi pirms ES un piecu bijušo padomju bloka valstu līderu AP samita, kas norisinājās 29.-30.septembrī Varšavā, rakstīja Moldovas premjers Vlads Filats.
- Vai Latvija izcīnīs ES norēķināto miljardu? http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=4534
Eiropas Komisijas (EK) sagatavotais kohēzijas budžeta priekšlikums nākamajam finansēšanas periodam (2014.g.-2020.g.) izsaucis asu kritiku un pretestību ne vien dalībvalstīs, bet arī Briselē. Ja Latvija iebilst pret mūsu valstij klaji neizdevīgo EK ieceri noteikt 2,5% (no IKP) maksimālos ES naudas piešķiršanas griestus, un tādējādi nākamajā budžeta periodā Latvijai piešķirt par vienu miljardu eiro mazāk, tad citi ir nobažījušies par EK plāniem ieviest soda mēru nedisciplinētajām dalībvalstīm.
Ilze Bērziņa - Mājas katram bezpajumtniekam – utopija?  http://www.esmaja.lv/?lapa=raksts&id=4518
Eiropas Parlamenta (EP) septembra plenārsesijā deputāti lēma, ka nepieciešams izstrādāt vienotu stratēģiju, lai līdz 2015.gadam visā Eiropas Savienībā izskaustu bezpajumtniecību, kas, pēc parlamentāriešu domām, ir nepieņemams cilvēka cieņas aizskārums. Skaisti, bet naivi. Tā savukārt teic cilvēki, kas diendienā ar bezpajumtniekiem strādā.
Blogos:
Atis Lejiņš - Daži jautājumi eiroskeptiķiem http://www.esmaja.lv/?lapa=blogs&id=4507
Septembra beigās tika ielikts pamats “Latvijas pienam” - jaunai piena pārstrādes rūpnīcai, kas sāks ražot jau nākamgad pavasarī. Pie tās pieder trīs Latvijas piena ražotāju kooperatīvi. Būtisku finansiālu atbalstu deva ES līdzfinansējums – Ls 2,9 miljonu apmērā. Vai eiroskeptiķi drīzāk gribētu, lai šādas rūpnīcas nebūtu un mūsu piena kooperatīvi turpinātu pārdot pienu ārzemēm, tā neražojot piena produktus ar augstu pievienoto vērtību?
Aldis Bulis - Latvijas speciālisti piedalās Eiropas vēstures mājas tapšanā Briselē http://www.esmaja.lv/?lapa=blogs&id=4517
2014. gadā Briselē tiks atvērts Eiropas vēstures muzejs jeb Eiropas vēstures māja, kura mērķis būs „padziļināt jebkuras Eiropas iedzīvotāju paaudzes zināšanas par kontinenta vēsturi, tā veicinot labāku izpratni par Eiropas attīstību mūsdienās un nākotnē”.
Ieva Balode - Kā risināt veselības problēmas Porto?  http://www.esmaja.lv/?lapa=blogs&id=4525
Ikviens Erasmus students, pirms došanās savos apmaiņas programmas piedzīvojumos, sevi apdrošina. Ja nav vēlēšanās tērēt naudiņu banku un apdrošināšanas kompāniju piedāvājumos, tad kā minimums ir jāizņem tā saucamā EVAK (Eiropas veselības un apdrošināšanas karte) karte.
Monta Berķe, studente Utrehtas universitātē, Nīderlandē  - Mana iespēja iesaistīties labdarības aktivitātēs http://www.esmaja.lv/?lapa=blogs&id=4542  
Šeit, Utrehtā, esmu piedzīvojusi dažādus patīkamums brīžus un notikumus. Iepriekš jau rakstīju, ka viens no ārpusnodarbību pulciņiem, kur esmu pieteikusi savu dalību, ir labdarības komiteja jeb HumanCo – tā rīko dažādus pasākumus, lai vāktu ziedojumus nevalstiskām organizācijām.
Joprojām Eiro info sadaļā atbildām uz uzdotajiem jautājumiem par ES, reģionu sadaļā informējam par jaunākajiem ar ES saistītajiem notikumiem reģionos, bet uzņēmēju sadaļā ziņojam par aktivitātēm, kuras noderīgi zināt uzņēmējiem. Piemēram, tuvojas seminārs Liepājas uzņēmējiem! Jauniešiem un ģimenēm iesakām ielūkoties http://www.esmaja.lv/?lapa=jug !
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.