Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSPalielina atbalstu dārzeņu nozarei pēc E. coli izraisītās krīzes

Pēc visu dalībvalstu paziņojumiem par pieprasīto ES atbalstu visiem ārkārtas pasākumiem, t. i., dārzeņu izņemšanai no tirgus, negatavu dārzeņu novākšanai un ražas nenovākšanai, ir jāsecina, ka E. coli izraisītās krīzes sakarā veikto pasākumu finansiālā ietekme ir bijusi mazliet lielāka nekā paredzēts. Ņemot vērā ievērojamos traucējumus augļu un dārzeņu tirgū un augļu un dārzeņu nozarei nodarīto kaitējumu, Komisija uzskata, ka pienāktos palielināt budžetu līdz 227 miljoniem eiro.
17. jūnijā Komisija vienojās par ārkārtas atbalsta paketi 210 miljonu eiro vērtībā svaigo dārzeņu audzētājiem. Šī shēma ļāva ES samaksāt audzētājiem par gurķiem, tomātiem, salātiem, kabačiem un papriku, kas E. coli epidēmijas dēļ tika izņemti no tirgus laikā no 26. maija līdz jūnija beigām. Lēmums paredzēja jūnijā izmaksāt maksimālo likmi 50 % (70 % ražotāju organizāciju biedriem) no parastās ražotāju cenas par minētajiem produktiem.
Dalībvalstīm bija līdz 18. jūlijam jādara zināmi to galīgie pieprasījumi. Taču no dažām valstīm bija vajadzīga un tika pieprasīta papildu informācija par to paziņojumiem. Komisija saņēma un izanalizēja šo papildu informāciju un dažos gadījumos atjaunināja attiecīgo valstu paziņojumus. Tagad tai ir pilnīgs pārskats par kopējo pieprasījumu.
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.