Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEiropa tepat blakus

Alūksnes pilsētas bibliotēkā kopš 2005. gada darbojas Eiropas Komisijas EUROPE DIRECT informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiāle. Tās uzdevums ir informēt iedzīvotājus par aktuāliem Eiropas Savienības politikas jautājumiem. Viena no Eiropas Komisijas pēdējā laika prioritātēm ir pēc iespējas lielākas sabiedrības daļas iesaistīšana ES informācijas apritē. Tādēļ EUROPE DIRECT Alūksnes filiāle piedāvā saviem apmeklētājiem gan grāmatas, gan arī dažādus citus informatīvus izdevumus par ES, informācijas resursus internetā, literatūras izstādes, informatīvus seminārus, dažādus erudīcijas konkursus, bibliotekārās stundas skolu audzēkņiem. Šogad aktuālas ir kļuvušas Eiropas informācijas dienas bibliotēku darbiniekiem, kurās tiek stāstīts par dažādām Eiropas Savienības aktualitātēm. Ir notikuši divi informatīvi semināri - „Iedzīvotāju informēšanas iespējas par Eiropas Savienību” un „Dzīvesveids un sabiedrības veselība”, ko informācijas centrs organizēja sadarbībā ar ģimeņu biedrību „Pie pavarda”, kurā kā lektore piedalījās psihoterapeite Aina Poiša. Tā laikā jebkurš dalībnieks varēja uzdot sevi interesējošus jautājumus, kā arī izteikt savu sāpi un savas problēmas. Šī saruna ievilkās vairāku stundu garumā, un dalībnieki ar to bija ļoti apmierināti, jo pašlaik ir ļoti svarīgi runāt ar cilvēkiem nevis par kaut kādām sarežģītām un abstraktām lietām, bet tieši par to, kas viņiem tajā brīdī šķiet visaktuālākais.
Aprīlī 9. Grāmatu svētku ietvaros tika rīkota politiskā diskusija „Bankroti - juridiskie un fiziskie”, kas bija veltīta Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību. Savukārt rudens pusē informācijas centrā notika iedzīvotāju diskusija „Es, Latvija un ES”, kuru rīkoja Eiropas Komisijas pārstāvniecība, sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse. Tajā piedalījās vairāk nekā 20 dažāda vecuma alūksniešu, kuri varēja izteikt savas domas gan par notiekošo pilsētā, gan valstī, gan arī Eiropas Savienībā, un izteikt savu viedokli, ko būtu nepieciešams mainīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī.
Informācijas centrā šogad regulāri bija skatāmas izstādes par dažādiem aktuāliem Eiropas Savienības jautājumiem - „Jaunas idejas labākai Eiropai”, „Modificētā pārtika - jā vai nē?”, „Bioloģiskā lauksaimniecība Latvijā”, „Videi draudzīgs dzīvesveids” u.c., rīkots krustvārdu mīklu konkurss par ES, kā arī Eiropas Valodu dienai veltīts konkurss sadarbībā ar laikrakstu „Malienas Ziņas”, regulāri tika rīkoti dažādi tematiski pasākumi skolu audzēkņiem.
Arī nākamais gads solās būt ne mazāk aktīvs - pavasarī ir paredzēts kopā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību rīkot ES informācijas dienu, organizēt vairākas lekcijas un informatīvus seminārus, tematiskus pasākumus dažāda vecumu mērķauditorijai. Ikviens ir aicināts apmeklēt EK EUROPE DIRECT informācijas centru, lai rastu atbildes uz jautājumiem par ES, kā arī piedalīties tā rīkotajās aktivitātēs.
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.