Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSVai Latvijas iedzīvotāji ir gatavi nopietni uztvert ES pilsonību? Skaties tiešraidē un uzzini!

Lisabonas līguma stāšanās spēkā 2009. gadā aktualizēja jautājumu par Eiropas pilsoņu politisko līdzdalību ES pārvaldībā. Eiropas Savienības pilsonība, kas papildina, bet neaizvieto nacionālo pilsonību, ir kļuvusi par ietekmīgu jēdzienu un simbolu Eiropā. Jautājumi, kas saistīti ar pilsoņu politisko līdzdalību Eiropas līmenī, ir īpaši aktuāli Latvijā, kur ekonomiskā krīze ir stiprinājusi gan saikni ar Eiropas Savienību, gan vispārējo skepticismu sabiedrībā.
Lai veicinātu ekspertu viedokļu apmaiņu par izaicinājumiem pilsoniskajai līdzdalībai Eiropas līmenī un par ES pilsonības institūcijas nākotni, 18. jūnijā politikas centrs „EuroCivitas” un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ES mājā organizē konferenci „Eiropas pilsonība viņpus skepticisma”.
Eiropas Komisijas, Eiropas Politikas pētījuma centra, citu ES dalībvalstu un Latvijas eksperti tiek aicināti apspriest šādas tēmas: vai ES pilsonība spēj kļūt ne tikai par institūciju, bet arī par politisko identitāti? Cik efektīvas ir ES iniciatīvas, kas ir vērstas uz ES pilsoņu tiesību paplašināšanu, un vai pilsoņi izmantos jaunos, Lisabonas līguma ieviestos, līdzdalības mehānismus? Vai ES pilsonība un līdzdalība Eiropas pārvaldībā interesē Latvijas iedzīvotājus?
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.