Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Dalībai apmācību programmā ASV nominēti 12 Latvijas bibliotekāri

     
Šī gada septembrī 12 Latvijas bibliotekāri piedalīsies 4 nedēļu apmācību programmā, kura paredz profesionālās apmācības un pieredzes apmaiņas pasākumus ASV (3 nedēļas) un iespēju iepazīties ar bibliotēku darbu kādā citā pasaules valstī (1 nedēļa). Apmācību rezultātā paredzēta bibliotēku inovatīvo ideju ieviešana dzīvē projektu veidā, tam piesaistot BMGF finansējumu.
Iespēja piedalīties Geitsu fonda jaunajā programmā tika piedāvāta desmit BMGF Globālo bibliotēku iniciatīvas dalībvalstīm. Atlases nosacījums bija bibliotekāru spēja ierosināt radošas un inovatīvas idejas jauniem pakalpojumiem publiskajās bibliotēkās, kas palīdzētu rast risinājumus reālām, no sabiedrības vajadzībām izrietošām situācijām vai problēmām, veicinātu sabiedrības attīstību un dzīves kvalitātes uzlabošanos. Šis ir pilota projekts, kura veiksmīgas realizēšanas gadījumā Latvijas pieredze tiks nodota tālāk citām BMGF grantu saņēmējvalstīm.
Šī gada janvārī „Trešais tēva dēls” aicināja ikvienu Latvijas publisko bibliotēku iesniegt izvērtēšanai savas novatoriskās idejas. Pēc to rūpīgas analīzes tika sagatavots un nosūtīts Mortensona centram Latvijas pieteikums. Tikai divas valstis - Latvija un Rumānija - ieguva iespēju deleģēt bibliotekāru grupas uz apmācībām ASV.
Dalībai programmā ir nominēti bibliotekāri no šādām Latvijas pašvaldību publiskajām bibliotēkām:
Iveta Ozoliņa, Alūksnes pilsētas bibliotēka;
Valda Ozoliņa, Brocēnu novada bibliotēka;
Lidija Igaune, Ezernieku pagasta tautas bibliotēka;
Ilvija Ķimse, Jērcēnu pagasta bibliotēka;
Alita Kluša, Klintaines pagasta bibliotēka;
Mārtiņš Lagzdons, Kursīšu bibliotēka - informācijas centrs;
Gaļina Sabļina, Ogres Centrālā bibliotēka;
Antoņina Girs, Pededzes pagasta bibliotēka;
Valda Dzelzkalēja, Pūres pagasta bibliotēka - informācijas un novada izpētes centrs;
Anita Strokša, Staiceles pilsētas bibliotēka;
Inese Rumpa, Ugāles pagasta bibliotēka;
Sandra Šteina, Viesatu pagasta bibliotēka.

No 2. līdz 11. jūnijam valsts aģentūrā „Kultūras informācijas sistēmas” viesojās Mortensona Centra (Ilinoisas Universitāte, ASV) direktore Barbara Forda (Barbara Ford) un asociētā direktore Sūzena Šnuere (Susan Schnuer). Mortensona Centra pārstāves Latviju apmeklēja Bila un Melindas Geitsu fonda (BMGF) uzdevumā ar mērķi iepazīties ar Latvijas publisko bibliotēku darbību un projekta „Trešais tēva dēls” (3td) ietvaros īstenotajām pārmaiņām publiskajās bibliotēkās. Vizītes rezultātā tiks izstrādāta apmācību programma Latvijas bibliotekāriem.

Mortensona Centrs sadarbojas ar vairāk nekā 90 pasaules valstīm, nodrošinot apmācību programmas bibliotēku darbiniekiem, kā arī veicinot bibliotekāru un bibliotēku sadarbību, lai sekmētu mieru, izglītību un saprašanos.

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.