Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEsmaja.lv Eiroinfo telefona akcija - Kā sākt savu biznesu

Vai ir kāda ES programma, kas palīdzētu atrast jauniešiem vasarā darbu? Tas bija salīdzinoši biežāk uzdotais jautājums www.esmaja.lv rīkotajā telefona akcijā - Eiroinfo, kas pirmo reizi notika 8.jūnijā!
Pirmajā telefona akcijā, zvanot uz EIROINFO telefonu 67211111, kā arī uzdodot jautājumus www.esmaja.lv sadaļā Eiroinfo, interesenti varēja uzdot jautājumus par nodarbinātības politiku Eiropas Savienībā (ES), darbaspēka mobilitātes iespējām, Eiropas nodarbinātības dienestu tīklu (EURES) u.c. ar nodarbinātības politiku saistītiem jautājumiem. Uz visiem jautājumiem, vairāk kā 30 (gan akcijas laikā, gan pēc un pirms akcijas) atbildēja Valsts nodarbinātības aģentūras (NVA) direktore Baiba Paševica un NVA speciālisti. Atbildes tika sniegtas gan nekavējoši, gan tika rūpīgi sagatavotas un nosūtītas personiski uz uzrādītajiem e-pastiem, vai arī ievietotas www.esmaja.lv sadaļā Eiroinfo. Jautājumi, kas tika uzdoti bieži bija balstīti personiskajā pieredzē, piemēram, „Kā jauniešiem atrast darbu vasarā?”, „Ko darīt, ja saņemu aizdomīgu darba apliecinājumu?”, „Šomēnes dabūšu diplomu, braukšu uz Vāciju, vai ir kādi vācu valodas kursi?” uc..
Kā uzskata B. Paševica: „Šādam dialogam ir liela nozīme un esmu gandarīta, ka varēju atbildēt uz jautājumiem, kas ir manā kompetencē. Cilvēki uzticējās, dalījās savā darba meklējumos gūtajā pieredzē, lūdza padomu un ieteikumus. Nodarbinātības tēma šobrīd ir īpaši aktuāla, par liecina arī lielais interesentu skaits.”
Savukārt, esmaja.lv redaktors un žurnālists Ansis Bogustovs domā, ka šādas aktivitātes, pievēršot uzmanību cilvēkiem svarīgiem jautājumiem, palīdz kādam nekļūdīties, vai atrast izeju no situācijas. Piemēram, viens no zvanītājiem vēlējās konsultēties par izziņu, kuru saņēmis darbam Lielbritānijā. Tā šķita aizdomīga, jo nauda bija jāpārskaita uz privātpersonas kontu. NVA speciālisti, izpētot informāciju, nonāca pie slēdziena, ka tā izskatās pēc krāpšanas un sniedza pēc iespējas plašu informāciju, kur Lielbritānijā var meklēt informāciju. Svarīga ir arī EURES sadaļa NVA mājas lapā (www.nva.gov.lv).
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.