Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Eiropas Savienības informācija

Lapa Draugos Twitter RSS RSSEpopeja – spēlē un laimē vērtīgas balvas no Eiropas Parlamenta

Sešu gadu laikā kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā mūsu ikdiena ir ieguvusi jaunus akcentus un saskares punktus, arī jaunas institūcijas, kas ietekmē mūsu ikdienu, nosakot prasības videi, kurā dzīvojam, strādājam, atpūšamies. Lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par norisēm Eiropas Savienībā un Eiropas Parlamenta darbu, Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības ietvaros izveidots izglītojošs interneta projekts www.epopeja.lv. Tas ir interaktīvs projekts ar sešām daļām. Katra daļa ietver aizraujošu spēli, kā arī vienkāršu aprakstu par EP galvenajiem darbības virzieniem un principiem vides aizsardzības, patērētāju tiesību, pārvietošanās brīvības un citos jautājumos.
Māris Graudiņš, Eiropas Parlamenta Informācija biroja vadītājs: „Ar spēli epopeja.lv atraktīvā veidā cenšamies piesaistīt jaunās paaudzes uzmanību un veicināt interesi par Eiropas Parlamenta darbu un pieņemtajiem lēmumiem, kas ietekmē mūsu dzīvi - kādā vidē dzīvojam, kādu pārtiku ēdam, kā tiek aizstāvētas mūsu kā patērētāju tiesības. Parlaments pieņem lēmumus par ļoti daudzām mūsu dzīves sfērām, tai skaitā, kultūru, ekonomiku, transportu, enerģētiku, vidi, - tāpēc katra no 6 spēlēm ir veltīta kādai noteiktai tēmai. No katras spēles spēlētājs var aiziet uz Parlamenta mājas lapu, kur ir ļoti plaša informācija gan par šiem, gan citiem EP darba jautājumiem, un šī informācija var noderēt mācību projektos gan skolā, gan arī turpinot mācības augstskolās. EP Informācijas birojs ir gandarīts, ka jau pirmais nepilnais epopejas.lv darbības mēnesis liecina par straujie pieaugušo spēlētāju skaitu.”
Pievienoties www.epopeja.lv tiek aicināts ikviens interesents. Reģistrētajiem lietotājiem ir iespēja krāt punktus - katru mēnesi labākie spēlētāji Reģistrējoties var spēlēt un krāt punktus. Labākie reģistrētie spēles dalībnieki katru mēnesi saņems Eiropas Parlamenta veicināšanas balvas - 2GB USB atmiņas kartes un sporta somiņas ar EP logo. Spēle „Epopeja” ir atraktīvs risinājums, kā piesaistīt jauniešu uzmanību jauniem informācijas resursiem un vienlaikus arī jauki pavadīt laiku.
Projektu informatīvi atbalsta portāls Draugiem.lv, portāls rus.delfi.lv, vortāls esmaja.lv.
Spēles „Epopeja.lv” izveidi finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.
Kontakinformācija:
Iveta Ķelpe, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja preses nodaļas vadītāja,
Tālr: +371 67085468, mob. 29489481, e-pasts: iveta.kelpe@europarl.europa.eu
<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017. gads 2016. gads 2015. gads 2014. gads 2013. gads 2012. gads 2011. gads, 2010. gads

Lisabonas līgums (rtf)
Lisabonas līgums (pdf)
Informācija uzņēmējiem

Uz sākumu

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.