Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Noslēgusies novadpētniecības konkursa „Es stāstu par savu pagastu” 7.kārta

     18. jūnijā Zeltiņu pagasta tautas namā norisinājās rajona novadpētniecības konkursa „Es stāstu par savu pagastu” 7. kārtas noslēguma pasākums. Novadpētniecības konkursu “Es stāstu par savu pagastu” jau septīto gadu rīko Alūksnes rajona padome sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku. Šī gada konkursa devīze: “Mēs – Latvijai”, jo rudenī svinēsim savas valsts 90. dzimšanas dienu. Konkursā no februāra līdz jūnijam piedalījās visi rajona pašvaldību kultūras un tautas nami, bibliotēkas, muzeji, mākslas un mūzikas skolas ar saviem veidotajiem sarīkojumiem un izstādēm. Konkursam tika piedāvāti sarīkojumi par radošām personībām agrāk un tagad: Aleksandru Pelēci Mālupē, Jāzepu Vītolu Gaujienā, Aldonu Atgāzi Ilzenē, Gitu Briediņu Ziemeros, Lilitu Spirku Liepnā. Notikumu centrā cilvēks bija arī Veclaicenē, kur stāsts vēstīja par veclaiceniešiem, ar kuriem pagasts ir lepns un bagāts, Alūksnē godā tika celtas pilsētas darbīgākās sievietes, Jaunannas pagastā stāsts arī par bagātu mūžu- zemnieku, agronomu, ilggadējo kolhoza priekšsēdētāju Kārli Ģērmani. Sarīkojums Alsviķos stāstīja par dejošanas tradīcijām pagastā, bet Zeltiņos tas veltīts teātra spēlēšanai. U.c.
Noslēguma pasākumā Zeltiņos konkursa dalībniekiem bija iespēja noskatīties videofilmu par konkursa ietvaros notikušajiem sarīkojumiem katrā pašvaldībā, uzzināt žūrijas ekspertu un kolēģu vērtējumu par paveikto, noskatīties Zeltiņu pašdarbnieku sniegumu, mieloties ar Jāņu sieru un pirmajām zemenēm.
Ekspertu vērtējumā par labākajiem atzīti Zeltiņu, Alsviķu un Jaunlaicenes pagastos notikušie pasākumi, savukārt kolēģi no citām pašvaldībām tāpat visaugstāk novērtējuši Zeltiņu un Alsviķu sarīkojumus, bet trešajā vietā atzīmēti mārkalnieši. Tika vērtētas arī paralēli pasākumiem rīkotās izstādes, kuras bija bibliotēku un muzeju darbinieku kopdarbs. Par izstādēm augstāko atzinību saņēma Gaujienas, Zeltiņu un Trapenes kultūras darbinieki. Konkursa “Es stāstu par savu pagastu” laikā savus diplomdarbus Kultūras koledžā ļoti sekmīgi aizstāvēja Zeltiņu un Alsviķu kultūras iestāžu vadītājas Gunita Paleja un Marina Ramane. Visi konkursa dalībnieki bija strādājuši godprātīgi, tāpēc bez atzinībām nepalika neviens.
Novadpētniecības konkursa „Es stāstu par savu pagastu” mērķis ir izzināt, papildināt un dokumentēt lokālā kultūras mantojuma vērtības, popularizēt sava novada cilvēku devumu, uzlabot sarīkojumu kvalitāti, iegūt to rīkošanas pieredzi, kā arī veicināt pašvaldību iestāžu darbinieku sadarbību.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.