Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Aicina uz pirmo tikšanos ar bibliotēku

     
Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu Latvijas bibliotēkās uzsākts lasīšanas veicināšanas programmas otrais posms “Pirmā tikšanās ar bibliotēku”, ko Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs ir pieteicis kā likumsakarīgu turpinājumu programmai “Bērnu žūrija”. Projektā iesaistījusies arī Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļa.
Šī projekta mērķauditorija ir trīs gadu vecumu sasnieguši bērni, kuri kopā ar vecākiem tiek aicināti apmeklēt vietējo bibliotēku un saņemt dāvanā Māras Cielēnas un Irēnas Lūses tieši šim projektam veidoto grāmatiņu “Burtumāja”. Vecāki tiks iepazīstināti ar bibliotēkas piedāvājumu pašiem mazākajiem, kā arī iespējām viņiem pašiem. Ar šo projektu publiskās bibliotēkas tiek rosinātas apzināties vienu no svarīgākajiem uzdevumiem – stiprināt lasīšanas tradīcijas gan ģimenē, gan sabiedrībā kopumā. Programmas mērķis ir pievērst jauno vecāku uzmanību lasīšanas jautājumiem, popularizēt bibliotēkas pakalpojumus ģimenēs, veicināt sabiedrības pozitīvu attieksmi pret bērniem, vecākiem un bērnu kultūru kopumā, attīstīt bilžu grāmatas žanru. Apsveicama ir projekta autoru iecere uzsākt īpašu kustību tēvu izglītošanā, kas rosinātu viņus lasīt saviem mazuļiem, veidojot garīgu kontaktu ar bērnu.
Ir ļoti svarīgi sākt strādāt ar pirmsskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem, jo bērnu grāmata ir pirmais kontakts ar literatūru un bezgalīgu pasauli, ar kuru cilvēks saskarsies visas dzīves garumā. Taču tam ir nepieciešams īpašs finansējums, lai padarītu bibliotēku pievilcīgāku gan vismazākajiem apmeklētājiem, gan viņu vecākiem. Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļā šim nolūkam jau iegādāti mazi krēsliņi, galdiņš un bilžu grāmatas.
Bibliotēkai ir izveidojusies laba sadarbība ar Alūksnes pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēm un bērnu vecākiem. Bērnudārzu audzēkņi kopā ar skolotājiem tajā ir bieži viesi, un tā ir vieta, kur bērni bieži vien gūst pirmo ieskatu grāmatu pasaulē. Projekta “Pirmā tikšanās ar bibliotēku” laikā 26. februārī paredzēts pasākums sadarbībā ar pirmsskolas izglītības iestādi “Sprīdītis”, bet 3. aprīlī tas notiks kopā ar “Pienenītes” bērniem, skolotājām, un vecākiem. Maija mēnesī PII „Cālis” mazie bērni kopā ar vecākiem ciemosies bibliotēkā. Uz bibliotēku tiks aicinātas arī jauno māmiņu skolas dalībnieces ar savām atvasēm. Saņemtas arī grāmatas “Burtumāja”un ielūgumi.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.