Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Lasīšanas svētki Alūksnē

     

          Alūksnes tautas namā norisinājās jau ceturtie rajona Bērnu žūrijas ekspertiem veltītie Lasīšanas svētki, kurus atbalstīja Valsts Kultūrkapitāla fonds, Alūksnes rajona padome, Alūksnes pilsētas dome.

         Tautas nama zāle bija pārpildīta ar bērniem, viesiem no Rīgas un Igaunijas Veru pilsētas. Prieks par to, ka jaunā paaudze spēj ne tikai grāmatas lasīt, bet arī tās prezentēt tās. Jaunie lasītāji no Gaujienas, Jaunannas un Jaunlaicenes kopā ar savām pagasta bibliotekārēm, prezentēja Bērnu žūrijas-2006 grāmatas – uzvarētājas.

          Lasīšanas svētkos ar  balvām sveicām čaklākos lasītājus Bērnu žūrijas ekspertus- Lauru Rasmani no Veclaicenes, Rināru Elstiņu, Oksanu Mihailovu no Virešiem, Trīni Ļuļi no Ziemeriem u.c. Viņi bija vieni no labākajiem 50 Bērnu žūrijas citātu konkursa autoriem Latvijā. Viņu sveikšanai pievienojās aktieri Gatis Gāga un Maija Apine.

            Alūksnē Lasīšanas svētki tika izvēlēti par norises vietu jauno lasītāju Plašā apvāršņa konkursa reģionālajam pusfinālam, kurā piedalījās dalībnieki no Alūksnes, Balvu, Madonas un Valmieras rajoniem. Viņu sniegumu vērtēja žūrija- Alūksnes pilsētas sākumskolas bibliotekāre Māra Vimba, rakstniece Māra Cielēna, aktieri Maija Apine un Gatis Gāga, kā arī konkursa organizatoru pārstāvji- bērnu grāmatu izdevniecības „Liels un Mazs” direktore Alīse Nīgale, Latvijas Radio kultūras raidījumu redaktore Liega Piešiņa. Konkursu vadīja Ernsta Glika  Alūksnes  Valsts ģimnāzijas skolotāja Inese Ločmele.

            Lielu prieku bērniem sagādāja tikšanās ar mākslinieku Vladimiru Novikovu.

            Lasīšanas svētku gaitā notika bibliotekāru pārrunas ”Lasīšanas pasākumi bērniem un jauniešiem”, kurās piedalījās Alūksnes rajona bibliotekāres, kolēģes no Igaunijas Veru pilsētas bibliotēkas, Valmieras bērnu bibliotēkas. Igauņi īsteno interesantus tematiskos pasākumus, kuros iesaista dažādu profesiju pārstāvjus, rīko aktivitātes bērniem kopā ar vecākiem.

            Lasīšanas svētku kulminācijā bija pavasarīgs sveiciens jubilārei Kornēlijai Apškrūmai. Dzejnieci sveica Alūksnes rajona padome, Alūksnes pilsētas dome, pagastu bibliotekāri, Alūksnes sākumskolas skolēni, literātu klubs „Ezerlāse.”Jubilāri īpaši aizkustināja Gunāra un Zanes Plukšu dziedātās dziesmas ar viņas vārdiem. Dzejniece teica lielu paldies visiem klātesošajiem, kuriem nav vienaldzīga viņas dzeja.

 

Notikuma fotogalerija

 

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.