Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Tikšanās ar dzejnieci Andru Manfeldi

     

Turpinot tradīciju aicināt viesos kādu Latvijā pazīstamu literātu, Alūksnes pilsētas bibliotēkā tika rīkota jau trešā tikšanās ciklā “Sarunas tuvplānā- rakstnieki par dzīvi un literatūru”, ko atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds. Šoreiz savā dzīves izjūtā ar klausītājiem dalījās dzejniece Andra Manfelde.

Andra Manfelde dzimusi 1973.gadā. Pirmās publikācijas lasāmas žurnālā “Karogs” 2002.gadā, pagājušajā gadā viņai iznācis dzejoļu krājums “tranšejas dievi rok”, bet plašāku rezonansi sabiedrībāradījusi biogrāfiskā prozas grāmata”Adata”, kurā Andra restaurējusi laiku, kad pati lietoja narkotikas, un stāsta arī par to, kas notika pēc tam- par “Krusta skolu” un par atgriešanos. Dzejniece pastāstīja, ka tagad grāmata “Adata”, kas uzrakstīta pirms diviem gadiem, iegūst jaunu elpu. Sadarbībā ar komponistu Zigmāru Liepiņu ir tapis mūzikls ar tādu pašu nosaukumu, ko Nacionālajā teātrī iestudēs lietuviešu režisors Ramūns Kaubris un pirmizrāde paredzēta nākamā gada februārī.

- Šis laiks ir skarbs, tāpēc uzskatu, ka viegli čivināt par puķītēm un ābolīšiem nav iespējams. Rakstu par lietām, kas mani uzrunā, sāpina. Tas ir rekviēms tiem, kas atrodas tādā situācijā, kādā arī es kādreiz esmu bijusi. Tas nav glīti un mīļi- rakstu, ko domāju par apkārt notiekošo. Patiesībā nav lielākas vērtības par katra cilvēka dzīvi. Nav tā, ka cilvēks visu laiku ir ļoti dzīvs- īpaši tad, kad sāk izlikties, darīt to, ko pieprasa un uzspiež citi. Tādēļ nemitīgi jāuzdod jautājums, kas es esmu, vai dzīvoju?- teic Andra Manfelde.

Tiekoties ar jauniešiem, Andra Manfelde lasīja savus dzejoļus un arī fragmentus no savas grāmatas “Adata”.

Maiga, sievišķīga, neaizsargāta, bet tieša un skarba savā dzejā…

Dace Plaude

“Malienas Ziņas”

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.