Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Digitālā nedēļa 19. - 23. marts

     

No 19. marta līdz 23. martam Latvijā norisināsies ikgadējā informatīvā kampaņa “Digitālā nedēļa 2018”, kas agrāk tika dēvēta par “E-prasmju nedēļu”. Tā Latvijā tiek organizēta Eiropas kampaņas ALL DIGITAL Week ietvaros un norisināsies jau 9. reizi. Kampaņas mērķis - aicināt sabiedrību pilnveidot savas digitālās prasmes, kā arī izmantot digitālās tehnoloģijas un pakalpojumus.

 

“Digitālās nedēļas” ietvaros tiks organizēti gan centrālie pasākumi un diskusijas, kuru norisei varēs sekot līdzi interneta tiešraidēs (http://eprasmes.lv/tiesraides), gan arī pasākumi, kas notiks visos Latvijas reģionos: skolās, bibliotēkās, nevalstiskajās organizācijās, pašvaldībās un uzņēmumos. Tāpat būs iespējams pārbaudīt savas digitālās prasmes pašnovērtējuma testos un konkursos. Šogad būtiskākie pasākumos apskatītie temati būs: datos balstīta sabiedrība, digitālās prasmes nākotnes profesijām, drošība un pārliecība digitālajā vidē, kritiskā domāšana un mediju pratība u.c.

 

Plašāka informācija par Digitālās nedēļas pasākumiem un tiešraidēm pieejama tīmekļa vietnē www.eprasmes.lv

 

 

Aktivitātes Alūksnes pilsētas bibliotēkā: 

 

Aktivitātes citās novada bibliotēkās:

Alsviķu bibliotēkā ik dienu apmeklētāji varēs vērot Digitālās nedēļas tiešraides, apgūt iemaņas darbā ar jaunajām informācijas tehnoloģijām, bet 21. martā būs e-prasmju apguvei veltīts pasākums senioru grupai “Par prieku sev un citiem”.

Annas bibliotēkā 20. martā visiem interesentiem būs iespēja saņemt informāciju un konsultāciju par e-pakalpojumiem, to izmantošanu.

Jaunannas bibliotēkā 21. martā pirmsskolas vecuma bērniem no Jaunannas Mūzikas un mākslas pamatskolas notiks izglītojoša nodarbība datorprasmju apguvei. No 20. līdz 22. martam apmeklētāji varēs saņemt individuālas konsultācijas datu bāžu un dažādu e-pakalpojumu izmantošanā.

Jaunlaicenes bibliotēkā 20. martā visiem interesentiem piedāvās iespēju saņemt konsultācijas par portālu latvija.lv, news.lv, letonika.lv lietošanu, bet 23. martā bērni, jaunieši un citi interesenti varēs apgūt, kā droši darboties interneta vidē.

Malienas bibliotēkā 21. martā pirmsskolas iestādes “Mazputniņš” audzēkņi apgūs pirmās iemaņas darbā ar datoru, bet pārējiem interesentiem visas nedēļas garumā notiks individuālas konsultācijas par e-pakalpojumiem.

Mārkalnes bibliotēkā no 20. līdz 24. martam ikvienam bibliotēkas apmeklētājam būs iespējams iepazīties ar e-grāmatu izstādi, to aprakstiem un ieteikumiem e-grāmatu lasīšanai.

Pededzes bibliotēka Digitālās nedēļas laikā apmeklētājus iepazīstinās ar literatūras meklēšanu e-katalogā, palīdzēs iegūt vai papildināt dažādas datora un interneta lietošanas prasmes, skolēniem būs diskusija par drošību internetā un citas norises.

Veclaicenes bibliotēka savus apmeklētājus nedēļas laikā iepazīstinās ar e-katalogu, iespēju attālināti pasūtīt un rezervēt grāmatas, pagarināt izsnieguma termiņu.

Savukārt Zeltiņu bibliotēkā ik dienu bibliotēkas apmeklētājiem piedāvās individuālās nodarbības ar datoru.

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.