Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Aicinām uz tikšanos ar Ingu Gaili

     

tikšanās ar dzejnieci, dramaturģi, rakstnieci Ingu Gaili

Inga Gaile (1976.) ir dzejniece un dramaturģe, 2016. gadā debitējusi prozā ar romānu „Stikli”, kurš izdots apgādā „Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts". Dzejoļu krājumu "Laiks bija iemīlējies", "raudāt nedrīkst smieties", "Kūku Marija", „Migla” un lugas "Āda" autore.

Absolvējusi Latvijas kultūras akadēmijas Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursu (1994-1998), kā arī režijas maģistra programmu (2012-2014). Ingas Gailes dzejas publikācijas periodikā lasāmas kopš 1996. gada, atdzejojusi krievu dzejnieku darbus, viņas dzeja atdzejota angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, žurnāla „Latvju teksti” balvu, Dzejas dienu balvu, Literatūras gada balvu, kā arī citus prestižus apbalvojumus.

Romāna „Stikli” darbība risinās no 1937. -1939. gadam, kad Latvijā valda K.Ulmaņa autoritārais režīms. Tas ir laikmets, kad Latvijas vēsturē, pēc daļas mūsdienu Latvijas iedzīvotāju domām, bija pārpilnības, latviskuma un kārtības laiks. „Stiklos” valdošā atmosfēra, notikumi, kas risinās laikā, kad viss šķiet labi, bet to, kas neatbilst valdošā vairākuma izpratnei par labo un ļauno, apiet, noklusē vai mēģina ierobežot, diemžēl atgādina šodienas Latviju. Romānā izmantoti dokumentāli fakti un avoti, bet galveno varoņu tēli ir pilnībā izdomāti. Romāna darbības vieta - Strenču psihiatriskā slimnīca - tikai nosacīti atbilst reālajai, un visi tajā aprakstītie notikumi uzskatāmi par autores fantāziju.

Grāmatu Spīgana (http://spigana.spektore.lv): „„Stikli” ir bīstama grāmata, kas griež sirdī un nelaiž vaļā - ir grūti to neizlasīt vienā elpas vilcienā un tā vien šķiet, ka būtu nepiedienīgi no tās atrauties, kamēr nav izsāpēts viss Magdas un viņas laikabiedru stāsts. Un lai arī grāmata alkaini rauj savu lasītāju uz priekšu, liekot arvien neprātīgākos ātrumos traukties cauri tekstam, tās lasīšana nav gluži dēvējama par vieglu. Kad es lasīju šo grāmatu, manā galvā plīsa stikli.”

Jānis Ozoliņš par dzejoļu krājumu „Migla”: "Gan asa, griezīga un izmisīga, gan maiga, liriska un apliecinoša - Gailes dzejas sieviete, izbaudījusi visas šīs emocijas, tās kaislīgi un pārliecinoši sniedz lasītājiem. Maldīšanās pa miglas nelaimēm un ilūzijām norūda un liek meklēt atbildes uz neērtiem jautājumiem.”

 

 

Tikšanos atbalsta VKKF Laipni aicināti! Ieeja bez maksas

 

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.