Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Tikšanās ar rakstnieci Sanitu Reinsoni

     
Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieces Sanitas Reinsones grāmata „Meža meitas” vēsta par tādu maz zināmu vēstures lappusi kā sieviešu dzīve, pieredzētais un pārdzīvotais mežā nacionālo partizānu cīņu laikā - no 1944. līdz 1956. gadam.
Pēc pašreizējiem datiem kopējais nacionālo partizānu skaits Latvijā bijis ap 13 000. Kā liecina avotu un literatūras izpēte, nacionālo partizānu grupās darbojušās vai mežā nelegāli dzīvojušas vismaz 429 sievietes, to skaitā 13 meitenes, jaunākas par 15 gadiem. Tātad kopumā vairāk nekā četri simti „meža meitu”, kuru pienākumos galvenokārt bija ēdiena gatavošana, apģērba mazgāšana un labošana, taču tās, kam bija zināšanas medicīnā, gādāja par slimajiem vai ievainotajiem.
 
Grāmata vienlaikus ļauj gan izzināt apstākļus, kādos noritējusi dzīve mežā, gan arī apstākļus, ar kuriem sievietēm nācies saskarties, piespiedu kārtā vai labprātīgi atgriežoties pie dzīves sabiedrībā. Stāsti ir dažādi - grāmatas autorei ir izdevies intervēt gan meža meitas, kuras sagūstījuši čekisti, gan meža meitas, kas noticējušas aicinājumiem legalizēties, gan arī tādas, kas mežā nokļuvušas agrā bērnībā un uz neilgu laiku. Tomēr neatkarīgi no tā, vai mežā pavadītas dažas dienas vai vairāki gadi, lielākajā daļā gadījumu neiztrūkstošs posms pirms atgriešanās pie ikdienišķa dzīves rituma ir izsūtījums.
 
Šie „Meža meitu” 12 stāsti ir gabaliņš vēstures mozaīkā, sarežģītajā Otrā pasaules kara rakstā, kas apvienojumā ar citiem vēstures avotiem palīdz iegūt pilnīgāku pagātnes ainu.
Informācijas avots http://www.ubisunt.lu.lv
 

Tikšanās notiek VKKF atbalstītā projekta “Galvenajā lomā- rakstnieks” ietvaros. 

 

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.