Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS GRĀMATA PAR LATVIJAS ATGRIEŠANOS EIROPĀ

     
Alūksnes pilsētas bibliotēka saņēmusi dāvinājumu no PBLA grāmatu - "Atgriešanās Eiropā 1990-2015. No starptautiskās atzīšanas līdz pirmajai prezidentūrai Eiropas Savienībā".
Šis izdevums būs pieejams gandrīz visās Alūksnes un Apes novadu bibliotēkās.

Latvijas pieredze ceļā uz Eiropas Savienību ir apkopota tikko iznākušajā grāmatā "Atgriešanās Eiropā ...". Grāmatas galvenā pievienotā vērtība ir unikālais autoru kolektīvs - Latvijas atgriešanās ceļā Eiropā iesaistītās un šobrīd valsti pārstāvošās augstākās amatpersonas, diplomāti un sabiedriskie darbinieki. Par Latvijas ceļu uz pievienošanos ES un NATO un pirmo desmitgadi Eiropas Savienībā raksta Valdis Dombrovskis, Sandra Kalniete, Edgars Rinkēvičs, Vaira Vīķe-Freiberga, Guntis Ulmanis, Valdis Birkavs, Māris Riekstiņš, Andris Ķesteris, Ilze Juhansone, Inna Šteinbuka, Kristīne Kozlova, Solvita Harbaceviča un Edvīns Inkēns.

Grāmatā apvienotie autoru raksti aptver periodu no 1990. gadu sākuma, kad Latvija tikko bija panākusi atjaunotās neatkarības atzīšanu un vēlāk mērķtiecīgi izvirzīja divas stratēģiskās ārpolitiskas prioritātes - iestāšanos ES un NATO. Atspoguļoti Latvijas pirmie soļi ceļā uz integrāciju Eiropas un starptautiskajās organizācijās, Latvijas pievienošanās process ES un NATO un Latvijas pirmā desmitgade Eiropas Savienībā. Noslēgumā lasām par Latviju ES dalībvalsts statusā - 2015. gadā mūsu valsts pirmo reizi uz pusgadu pildīja ES prezidējošās valsts pienākumus, kļūstot par Eiropas Savienības darba kārtības noteicēju un 28 dalībvalstu kopējo lēmumu pieņemšanas procesa virzītāju.


Grāmata tapusi sadarbībā ar Eiropas Komisiju, Latvijas Republikas Ārlietu ministriju un Eiropas Tautas partijas (kristīgo demokrātu) grupu Eiropas Parlamentā, kā arī Latvijas Politologu biedrību.
0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.