Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Alūksnes pilsētas bibliotēka saņem Atzinības rakstu

     

VARAM: 2015. gads bija pagrieziena punkts

valsts e-pakalpojumu lietošanā

 

Līdz ar 2015. gadu noslēdzas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) īstenotā pirmā vērienīgā e-pakalpojumu popularizēšanas kampaņa, kas sekmējusi iedzīvotāju attieksmes maiņu un veicinājusi e-pakalpojumu izmantošanu. Jau 4 no 10 iedzīvotājiem dod priekšroku saziņai ar valsti internetā.

 

„Viens no svarīgākajiem ministrijas uzdevumiem šogad bija iedrošināt iedzīvotājus izvēlēties e-pakalpojumus kā ērtāko un ātrāko saziņas veidu ar valsti. Ar teicamu valsts pārvaldes iestāžu sadarbību tas ir izdevies. Taču mēs neapstāsimies pie jau sasniegtā un tuvāko gadu laikā panāksim, ka iedzīvotājiem būs pieejami jauni e-pakalpojumi un e-iespējas - ieviesīsim Latvijā oficiālo elektronisko adresi. Savukārt Latvijas eID karti varēs izmantot Eiropas Savienības valstu e-pakalpojumu saņemšanai,” uzsver Kaspars Gerhards, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs.

 

Valsts e-pakalpojumi tuvojas privāto popularitātei

2015. gadā par 9% mazinājušās bailes kļūdīties izmantojot e-pakalpojumus (samazinoties līdz 74%). Par tikpat procentpunktiem mainījusies izvēle par labu pakalpojumus saņemt elektroniski, nevis klātienē (sasniedzot 39%). Lai noskaidrotu, vai valsts un pašvaldību e-pakalpojumu lietotāji tos ieteiktu arī saviem draugiem un paziņām, tika izmantota Net Promoter Score (NPS) metode. Vērtējumam tika izmantota skala no 0 līdz 10, kur 0 nozīmē, ka „noteikti neieteiktu”, bet 10 - „noteikti ieteiktu”. Tā atklāja, ka valsts un pašvaldību e-pakalpojumu NPS ir 8,4, kas uzskatāms par ļoti pozitīvu rādītāju.

Jebkādus e-pakalpojumus, tostarp privātā sektora, ir lietojuši 69%, turklāt no tiem valsts e-pakalpojumus ir izmantojuši jau 59% (2014. gada decembrī - 53%). Lietotāji ar e-pakalpojumiem ir apmierinātāki nekā ar klātienes, augstāko novērtējumu piešķirot Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumiem. Valsts ieņēmumu dienesta e-pakalpojumi ir populārākie, un to izmantošana par 3,5% apsteigusi saņemšanu klātienē, tādējādi iezīmējot nozīmīgu pagrieziena punktu iedzīvotāju saziņas veidā ar valsti.

 

„ē!” arī turpmāk būs e-pakalpojumu simbols

E-pārvaldes integrētajā informatīvajā kampaņā „Valsts ir internetā” radītā e-pakalpojumu atpazīstamības zīme - rūtainais „ē!” burts - 35% respondentu asociējas ar valsts e-pakalpojumiem. Tas arī turpmāk popularizēs e-pakalpojumus, un VARAM aicina iedzīvotājus pakalpojumus saņemt elektroniski, savukārt iestādes - turpināt veltīt uzmanību klientu apmācībām, jo praktiska palīdzība ir efektīvākais risinājums, kā iepazīstināt ar e-pakalpojumu iespējām un priekšrocībām.

VARAM atgādina, ka datori ar piekļuvi internetam ir pieejami Valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros un vairāk nekā 800 publiskajās bibliotēkās. „Pašvaldību publiskajās bibliotēkās ir bez maksas pieejami gan datori un interneta pieslēgums, gan e-paraksta viedkaršu lasītājs, kas nodrošina iespēju mums katram sev tuvākajā bibliotēkā nosūtīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu vai lietot e-pakalpojumus. Bibliotēkai ir vēl tā priekšrocība, ka līdzās ir zinoši un prasmīgi bibliotekāri, kuri labprāt konsultēs e-pakalpojumu lietošanā,” skaidro Armands Magone, Kultūras informācijas sistēmu centra direktors.

 

Simtiem iespēju sazināties ar valsti internetā

Šobrīd jau katrs otrais valsts pakalpojums ir pieejams elektroniski. Elektroniskos pakalpojumus var saņemt portālā www.latvija.lv, iestāžu tīmekļu vietnēs un arī uz iestādes oficiālo e-pasta adresi nosūtot ar drošu elektronisko parakstu parakstītu veidlapu vai iesniegumu. Valsts e-pakalpojumu lietošanai nepieciešams tikai dators un interneta pieslēgums, bet, lai izmantotu tos e-pakalpojumus, kam nepieciešama lietotāja identificēšana, var izmantot internetbanku datus vai eID karti, ko izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

 

VARAM sadarbībā ar SIA „Aptauju Centrs” divas reizes gadā veic aptauju „Sabiedriskās domas izvērtējums par e-pakalpojumu pielietojumu”. Jaunākā aptauja ir veikta 2015. gada rudenī, tiešajās intervijās visā Latvijā piedaloties 1004 respondentiem vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

 

 

 

E-pārvaldes integrēto informatīvo kampaņu „Valsts ir internetā” īsteno Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ar mērķi informēt par vairāk nekā 300 valsts un pašvaldību e-pakalpojumiem, un mudinātu sabiedrību izvēlēties e-pakalpojumus kā primāro saziņas veidu ar valsti.

 

Projekts ir saņēmis Eiropas Savienības fondu tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/19 „Atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu aktivitāšu prioritāšu mērķu sasniegšanas nodrošināšanai” finansējumu.

 

Papildu informācijai:

Elīna Kalniņa

Kampaņas „Valsts ir internetā” koordinatore

T. 22018527, e-pasts: elina.kalnina@ka.lv, einfo@ka.lv

7 komentāri
Citi koplietojumi

Autors Lidia 18 04 2016 09:40

Uneelalrplad accuracy, unequivocal clarity, and undeniable importance!


Autors Hetty 19 04 2016 06:43

I have been so <a href="http://psccsfcfqma.com">berdeilwed</a> in the past but now it all makes sense!


Autors Janaye 19 04 2016 07:07

It's great to read something that's both enjoyable and provides prdgamtisac solutions.


Autors Becky 19 04 2016 13:46

That's a smart way of thninikg about it. http://gvymamw.com [url=http://nieytyo.com]nieytyo[/url] http://feewitig.com">feewitig


Autors Letitia 19 04 2016 19:45

Now I know who the brainy one is, I'll keep <a href="http://zhnonbjicj.com">loonkig</a> for your posts.


Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.