Ē-digitālā bibliotēka


 

 Top.LV

 

 

Pasākumi un norises

Lapa Draugos Twitter RSS RSS Bibliotēkas krājumā jauna, vērtīga oriģinālliteratūra

     
Projektu "Augstvērtīga latviešu oriģinālliteratūra bibliotēkās" izstrādājusi un ar Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālu atbalstu īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un Latvijas Bibliotekāru biedrība (LBB). Pateicoties tam, bibliotēka saņēmusi jaunu grāmatu kolekciju - 34 saturiski vērtīgas latviešu oriģinālliteratūras grāmatas.
 

Projekta mērķis: sekmēt latviešu oriģinālliteratūras pieejamību Latvijas publiskajās bibliotēkās, veicināt Latvijas kultūras klasisko vērtību un laikmetīgās literatūras iepazīšanu ar grāmatu starpniecību.

Projekta ietvaros gūtās krājuma papildināšanas iespējas un grāmatu izvēli īpaši novērtējušas Latvijas mazās bibliotēkas. Tas apliecina, ka bibliotēkām ir nepieciešama kvalitatīvas literatūras kolekciju izvēle, ko projektos veido grāmatniecības eksperti. Šādā veidā publiskajās bibliotēkās, kas dažviet ir vienīgie kultūras pieejamības punkti, iedzīvotājiem ir iespēja saņemt ne tikai vērtīgākos Latvijā izdotos latviešu oriģinālliteratūras izdevumus, bet arī augstvērtīgus tulkojumus.

Projekts turpināja 2013. gadā atbalstītā projekta "Latviešu oriģinālliteratūra un autori bibliotēkās" idejas. Ar šiem projektiem tiek sniegts atbalsts ne vien Latvijas publiskajām bibliotēkām, bibliotēku lasītājiem, izdevējiem, bet arī grāmatu autoriem, rakstniekiem, tulkotājiem, nodrošinot grāmatniecības nozares dzīvotspēju un saiknes "izdevējs-rakstnieks-lasītājs", "augstvērtīga literatūra-kvalitatīva rakstniecība-izglītots, domājošs lasītājs" nepārtrauktību.

 

Projekta finansētājs: Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Dažas no kolekcijas grāmatām var aplūkot šeit 

 

Laipni aicinām uz bibliotēku iepazīties ar projektā iegūtajām grāmatām!

0 komentāri
Citi koplietojumi

Vārds:

E-pasts: (pēc izvēles)


Smaidiņi: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Ievadiet lūdzu attēlā redzamo kodu:

Atcerēties mani | Aizmirst mani

<<< Atgriezties pie pasākumiem un norisēm

Uz sākumu

arhīvs: 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006

 

aktualitātes | jaunās grāmatas | bibliotēka piedāvā | saites | lietošanas noteikumi | kontakti | novada bibliotēkas | e-resursi

© 2006-2012, Alūksnes pilsētas bibliotēka.